Ana Sayfa» KÖYLER

Araklı Hayvan Pazarı İlçe Dışına Taşındı

Eklenme: 30 Ağustos 2016 21:00
»
Okunma : 2598
»
Yorum : 0
0 0 0
Yazdır

İlçe merkezi içerisinde bulunan hayvan pazarı gelen şikayetler üzerine ilçe dışına taşıdık. İlçe içerisinde liman mevki viyadük altında kurulan hayvan pazarı, Dul Mahallesi dere kenarı mevkine taşındı.

 

Belediye Başkanı Recep ÇEBİ yaptığı açıklamada; ''daha önce kurulan Pazar yerinden aşırı derecede mesken sahipleri rahatsız oluyordu. Sahil Proje kapsamında buradaki çalışmalarımız hızla devam ediyor, bu nedenle hayvan pazarını ilçe dışına çıkararak mesken sahiplerinin mağduriyeti giderilmiş oldu.

 

Yeni kurulan Hayvan Pazarı gerek can ve mal güvenliği açısından gerekse çevre kirliliği açısından çok uygun bir yer. Burada bulunan hayvan sahipleri ve vatandaşlar yeni yerlerinden çok memnun olduğunu ifade ediyorlar. Buradaki Pazar yeri esnafımızın mağduriyetini gidermek için hayvan pazarı içerisinde çay ocağı, mini büfe, bay ve bayan mescit, seyyar tuvalet koyarak ihtiyaçlarını azda olsa gidermiş olduk.'' ifadelerine yer verdi.

 

ZABITA MÜDÜRÜNDEN GEÇMİŞ OLSUN ZİYARETİ

 

29.08.2016 tarihinde hayvan pazarında meydana gelen büyükbaş hayvanın (boğanın) saldırması sonucu yaralanan Celal SESLİKAYA’ya Zabıta Müdürü Şenol ÇEBİ geçmiş olsun ziyaretinde bulundu.

 

 Yaptığı açıklamada, Celal SESLİKAYA’nın sağlık durumunun iyi olduğu, ancak büyükbaş hayvan tarafından yapılan saldırı sonucunda vücudunda ağrılar olduğunu belirtti. Ayrıca, İlçe dışına çıkarılan hayvan pazarının çok isabetli bir karar olduğunu ifade etti.

 

ETİKETLER :

İLGİLİ HABERLER

KÖYLER KATEGORİSİNDEKİ DİĞER HABERLER

YORUM EKLE

Yenile Gördüğünüz Karakterleri Giriniz


Sitede bulunan yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz. Yapılan yorumlardan yorum sahipleri sorumludur. Tedbir amaçlı olarak ip kayıt sistemi mevcuttur. Hukuki merciler tarafından istendiği zaman gizlilik çerçevesinde paylaşılacaktır.
İsRa Tasarım © Arı Haber 2013