Ana Sayfa» KÖYLER

Araklı'ya Yapılması Planlanan çöp tesisine tepki dinmiyor

Eklenme: 01 Kasım 2016 18:09
»
Okunma : 3822
»
Yorum : 1
0 0 0
Yazdır

CHP Araklı İlçe Başkanı Mecit Solmaz “Neden hep pis işler Araklı’ya yapılmak isteniyor. Oysa Araklı halkı AKP’ye yüksek oranda oy vermişti” dedi

 

 

MUHTAR DA TEPKİLİ

 

Trabzon’un Araklı İlçesi Taşönü Mahallesi’nde Trabzon Büyükşehir Belediyesi tarafından devralınan taş ocağı arazisi üzerinde yapılması planlanan enerji üreten katı atık çöp tesisine tepkiler bitmiyor. Çöp tesisi için Büyükşehir Belediyesi’nde yazışmalar devam ederken Taşönü Mahalle Muhtarı Kemal Çebi ile CHP Araklı İlçe Başkanı Mecit Solmaz, katı atık çöp tesisinin Araklı’da yapılmak istenmesine tepki gösterdiler.

 

BAŞBAKAN’A İLETECEĞİZ

 

Taşönü Mahalle Muhtarı Kemal Çebi, “Çöp tesisinin yapılmaması için yaklaşık 10 mahalle muhtarı ile gerekli mevkilere yazılarımızı gönderdik. AK Parti İl Başkanı Haydar Revi ile de görüştük. Endişelerimizi kendisine ilettik. Eğer çözüm üretilmezse gerekirse Başbakanlığa kadar gideceğiz” dedi. CHP Araklı İlçe Başkanı Mecit Solmaz ise “Bu çöp tesisi bu kadar değerliyse bunu ilçemize değil de kendi köylerine kursunlar. İşsizlere iş imkânı olur” dedi

 

REVİ’YE ENDİŞELERİMİZİ ANLATTIK

 

Çöp tesisinin yapılmaması için AK Parti Trabzon İl Başkanı Haydar Revi ile görüştüğünü kaydeden Çebi, “Haydar Beye de mahalle olarak çöp tesisi ile ilgili endişelerimizi ilettik. Bu çöp tesisinin yapılmaması için gerekirse daha büyük mevkilere gideceğiz. Bizim komşu mahallelerimizdeki yaklaşık 10 muhtarlarımız ile birlikte gerekli makamlara yazılarımızı yazdık. Bu çöp tesisini mahallemizde istemiyoruz” şeklinde konuştu.

 

Kaynak: Sonnokta-Hüseyin TERZİ

ETİKETLER :

İLGİLİ HABERLER

KÖYLER KATEGORİSİNDEKİ DİĞER HABERLER

YORUM EKLE

Yenile Gördüğünüz Karakterleri Giriniz
Mahmutaholu6161 01 Kasım 2016 18:45
Sayin muhtarim yanindayiz


Sitede bulunan yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz. Yapılan yorumlardan yorum sahipleri sorumludur. Tedbir amaçlı olarak ip kayıt sistemi mevcuttur. Hukuki merciler tarafından istendiği zaman gizlilik çerçevesinde paylaşılacaktır.
İsRa Tasarım © Arı Haber 2013