TKDK Desteklediği IPARD Tanıtımı ve Toplu Açılış Töreni Yapıldı.

KÖYLER 31 Mart 2017 18:00

A

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumunun(TKDK) Desteklediği IPARD Yatırımlarının Tanıtımı ve Toplu Açılış Töreni Trabzon\'da Yapıldı

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) tarafından Trabzon’da desteklenen IPARD Yatırımlarının tanıtımı ve toplu açılış töreni İçişleri Bakanımız Sayın  Süleyman Soylu ve Valimiz Yücel Yavuz’un katılımıyla gerçekleştirildi.

TKDK Trabzon İl Koordinatörlüğü tarafından organize edilen IPARD I yatırımları toplu açılış töreni VE IPARD II tanıtım programında TKDK ‘nın Türkiye genelinde destek verilen ve hayata geçen projelerin tanıtımı yapıldı.

Trabzon’un en önemli ihtiyacının istihdam olduğunu ifade eden İçişleri Bakanı Süleyman Soylu “Önemli bir fon içeren IPARD yatırım programları AB nin ortak tarım politikası ve kırsal politikasına katılım için gelişimi desteklemeyi amaçlamaktadır. 2007 yılında kurulan TKDK ‘da bu çerçevede ülkemizde 10 Bin 679 projeyle birlikte 56 Bin 918 İstihdam sağlandı. Bugün açılışını yaptığımız bu programdan 116 proje hayata geçti ve 1122 kişi istihdam edildi. Bunun dışında gerçekleşen 40 adet kırsal turizm projesiyle Trabzon’un ,Türkiye çapında 42 İl Koordinatörlüğü arasında birinci olması bizim için  gururdur” şeklinde konuştu. 

Ülkenin kalkınması ve istihdamın artmasında IPARD yatırımlarının etkili olduğunu ifade eden Trabzon Valisi Yücel Yavuz ”“TKDK İl Koordinatörlüğümüz Türkiye genelinde birinci olarak büyük bir başarıya imza attılar. Kendilerini tebrik ediyorum. IPARD I yatırımlarında netice çok iyi alınmış durumda. İkinci yatırım programı da açıklandı. Bu programdan  tüm girişimcilerin istifade etmesini istiyoruz.  Ülkemizin ekonomik gelişmesi ve kalkınması hepimizin ortak gayesidir. İstihdamın artmasına katkı sağlayan bu yatırımlar Çalışma Hayatında Milli Seferberlik projesini desteklemektedir.  Ülkemizin 2023 hedeflerine ulaşmasına da katkı sağlayacaktır. Yatırım projelerinden faydalanan tüm girişimcileri tebrik ediyorum “dedi. 

TKDK İl Koordinatörü Şansal Aydoğdu toplu açılış törenin de IPARD projesi hakkında bilgi verdi. Trabzon’da 166 projeye 81.721.755.29 tl tutarında yatırım yapıldığını bu yatırımlara 32.253.475.30 TL hibe verilerek 1122 kişiye istihdam sağlandığını belirtti.

Araklı Arı Haber/Ramazan Uzun

Bu Habere Yorum Yapabilmek İçin Üye Girişi Yapmanız Gerekmektedir.