Erbay Araklı\'da Adaylığını Açıkladı

KÖYLER 11 Temmuz 2017 18:00

A

Trabzon'da 2019 yılında yapılacak yerel seçimlere bir buçuk yıl kala muhtar adaylığını açıklayan ilk isim Temel Erbay oldu.

 

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın AK parti teşkilatları için “Yıl sonuna kadar bütün il, ilçe ve belde yönetimlerini yenilemek durumundayız. Adeta bir metal eskimesi görüyorum, bu değişikliği yapmaya mecburuz.” Şeklinde ki açıklamasını örnek alan mahalleli de bu düşünceden hareket ile Yeşilköy mahallesinin yönetiminde de metal eskimesi olduğuna inanıyor. Değişikliğin elzem olduğunu öne sürenler tarafından aday olması istenen Temel Erbay’da gelen talepler üzerine mahalle muhtarlığına adaylığını açıkladı.

 

Yeşilköy Mahalle muhtarlığına aday olduğunu açıklayan Erbay, seçim çalışmalarına erken başlamasının kendisine yararlı olacağına inandığını belirtti.

 

Hem Trabzon’da hem de Araklı’da yerel seçim startını ilk veren isim Temel Erbay oldu. 2019 yılında yapılacak yerel seçimlere bir buçuk yıl kala Temel Erbay, Araklı’nın en büyük mahallelerinden olan Yeşilköy Mahallesinde muhtar adayı olduğunu duyurdu.

 

Araklıda muhtar oğlu olan 65 yaşındaki Temel Erbay evli ve 4 çocuk babası. 1972 yılından bu yana doğup büyüdüğü Yeşilköy’de minibüsçülük yapan Erbay’ın Araklının yerli ve ailesi de mahallenin tanınmış kişilerinden. Babasının da bir dönem muhtarlık yaptığını ifade eden Temel Erbay, kendisinin’ de 10 yıl muhtar azalığı yaptığını, dolaysıyla yaşadığı mahalleyi en iyi tanıyanlardan birisi olduğunu söyledi. Adaylık konusunda ise; mahalle halkının önerisi ve isteği üzerine aday olduğunu belirten Erbay, “benim hiç kimseyle olumsuz bir durumum yoktur. Herkese eşit mesafede olmaya çalıştığımdan ötürü mahalle halkının önde gelen kişileri beni bu göreve layık görmüşse bende bunu vazife addettim” dedi.

 

Seçimlere daha uzun bir zaman olmasına rağmen erkenden adaylığını açıkladığını ve bu süreci sosyal medya hesaplarından da paylaştığını belirten Erbay; “Adaylığımı açıklamamın ardından çok olumlu tepkiler aldım. İlçemizi ve mahallemizi tanıyan birisiyim. Şu anki mevcut muhtar ile birlikte 10 yıl aza olarak görev yaptım. Araklı’nın ikinci en büyük mahallesi Yeşilköy mahallesidir. Mahallemizin kendine özgü sorunları var. İlçemizdeki devlet kurumları ile yakından tanışıyoruz. Başlıca olarak; Belediyemizle iş birliği yaparak bu sorunları takibi ve çözümü için seçmenlerde oy isteyeceğim. Süreci başlattık; erkenden çalışmalara başlayıp kendimizi tanıtacağız. İlçemiz ve mahallemiz için hayırlı olmasını diliyorum” diyerek sözlerini sonlandırdı.

 

Haber Trabzon Ajans Com

Bu Habere Yorum Yapabilmek İçin Üye Girişi Yapmanız Gerekmektedir.

Misafir Üye

12 Temmuz 2017 14:28

Biz daima destekciniz allahda yardimcin olsun