Ana Sayfa» ARAKLI

İşkur'dan Araklıya Büyük Darbe

Eklenme: 06 Ekim 2017 15:08
»
Okunma : 4367
»
Yorum : 0
0 0 0
Yazdır

Geçen eğitim öğretim döneminde Araklıya 70 kişiyi işe alan işkur büyük hayal kırıklığı yaşatıyor.


İşkur bu yıl Araklı'da 35 kişiyi işe alarak iş bekleyen vatandaşları hayal kırıklığına uğrattı.Yarı yarıya düşürülen işçi sayısının yetersiz olduğunu belirten vatandaşlar Trabzon'un en büyük 2.ilçesi olan Araklıya haksızlık yapıldığını düşündüklerini ifade ettiler.


Geçen yıl diğer ilçelere verilen işçi sayısında değişim olmazken,Araklı'da bu sayının yarı yarıya düşürülmesi tepkilere yol açtı.


Vatandaşlar okulların temizliklerinin yetersiz olduğunu ve bunun şikeyetini ilettiklerini Meb ve İşkur'un bu tutumu hakkında yetkililerin biran önce harekete geçmesini ve bu büyük hatanın düzeltilmesini talep etti.


Diğer yandan Ankara bulunan Araklı Belediye Başkanı Recep Çebi Arı Haber'e açıklamada bulunarak konuyu MEB'e ilettiklerini ve konunun çözülmesi için kısa sürede çalışma yapılması yönünde taleplerinin olduğunu ifade etti.

Gelen şikayetlerin artması üzerine konuyu Araklı Kaymakamı Ahmet Günaydın'ın ve Araklı Akparti İlçe Başkanı Şaban Bıyık konuyu yakından takip ettiği bilgisine ulaştık.


Araklı Arı Haber

ETİKETLER :

İLGİLİ HABERLER

ARAKLI KATEGORİSİNDEKİ DİĞER HABERLER

YORUM EKLE

Yenile Gördüğünüz Karakterleri Giriniz
Sitede bulunan yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz. Yapılan yorumlardan yorum sahipleri sorumludur. Tedbir amaçlı olarak ip kayıt sistemi mevcuttur. Hukuki merciler tarafından istendiği zaman gizlilik çerçevesinde paylaşılacaktır.
İsRa Tasarım © Arı Haber 2013