Ana Sayfa» ARAKLI

Araklı'da Tehlikeli Madde Bulundu! (SON DAKİKA)

Eklenme: 09 Ekim 2017 17:39
»
Okunma : 4149
»
Yorum : 0
0 0 0
Yazdır

Araklı devlet hastanesi sahil yolunda Bp petrol istasyonu önünde 1 adet niteliği belli olmayan plastik bidon ihbarı üzerine AFAD,Büyükşehir Belediye Başkanlığı,Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ve Araklı Belediyesi zabıta müdürlüğü ekipleri olay yerine giderek incelemelerde bulundu.


Olay yerinde güvenlik önlemleri alınmasının ardından,20lt'lik sıvı halde mavi renkli bidonun AFAD ekiplerince Multirae cihazıyla yapılan ölçümde içerisinde hidrojen sülfür ve Amonyak türevlerinin tespitinin yapıldığı,Radyasyon ölçüm değerlerinin kabul edilebilir düzeyde olduğu,bidonun alt kısmının delik olması ve dışarıya akmayı önlemek için AFAD ekiplerince başka bir  bidona kontrollü olarak döküldüğü daha sonra bidonun yıkandı.

Söz konusu bidon lisanslı bertaraf firmasına gönderilmek üzere Trabzon Büyükşehir Belediyesi ekiplerine teslim edildiği öğrenildi.


Araklı Arı Haber
(Kaynak gösterilmeden haber ve görseller yayınlanamaz)


 

Hidrojen Sülfür nedir?

Hidrojen sülfür, hampetrol ve doğalgaz üretiminde en tehlikeli ve ölümcül etkisi olan bir maddedir. H2S, ekşi gaz ve kükürtlü hidrojen gibi farklı adlarla anılabilmektedir. Bu maddenin öldürücü özelliği bulunması sebebi ile petrol ve gaz sektörü işçileri tarafından dikkatle gözlemlenir. Bu gaz, petrol çıkarmak maksadı ile delinen jeolojik katmanlardaki kükürt içeren organik yapıdaki maddelerin ayrışmaları sırasında oluşmaktadır. 
 

Hidrojen sülfür çok zehirli, renksiz bir yapıda ve yanıcı olma özelliği mevcut olan bir gazdır. Havadan ağır bir yapısı vardır. Aynı zamanda herkes tarafından fark edilebilen çürük yumurta kokusuna benzer bir kokusu vardır. Fakat koku alma güvenilir bir belirleyici değildir. Bu gazın karışmış olduğu hava solunduğunda koku alma yetisi bu yeteneğini hızla kaybetmektedir. Bu sebeple mevcut kokusu sebebi ile gazın rahatlıkla tespit edilebileceği pek de güvenilmeyecek bir güvenlik duygusuna sebep olmaktadır.

ETİKETLER :

İLGİLİ HABERLER

ARAKLI KATEGORİSİNDEKİ DİĞER HABERLER

YORUM EKLE

Yenile Gördüğünüz Karakterleri Giriniz
Sitede bulunan yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz. Yapılan yorumlardan yorum sahipleri sorumludur. Tedbir amaçlı olarak ip kayıt sistemi mevcuttur. Hukuki merciler tarafından istendiği zaman gizlilik çerçevesinde paylaşılacaktır.
İsRa Tasarım © Arı Haber 2013