Araklı Pervane Mahallesi 25 Şubat Ortaokulunun Büyük Başarısı

KÖYLER 12 Aralık 2017 18:00

A

Araklı Pervane Mahallesi 25 Şubat Ortaokulunun başarısı Trabzon’u onlar Temsil etti Araklı ilçesi 25 Şubat Ortaokulu’nun yerli malı üretimi ve kullanımı konusunda farkındalık oluşturmayı amaçlayan “81 İlimiz Hepimiz Biriz” eTwinnig proje sunum sergisinin açılış programı Trabzon Valisi Yücel Yavuz’un katılımıyla gerçekleştirildi.

 

Araklı belediye kültür merkezinde gerçekleştirilen programa Trabzon Valisi Yücel Yavuz, Araklı kaymakamı Ahmet Günaydın, Belediye başkanı Recep Çebi, İl ve ilçe milli eğitim müdürleri, Halk eğitim öğretmen ve kursiyerleri öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

 

Projenin açılışında ülkemizin geleceği açısından her alanda yerli ve milli olanı üretmenin önemine vurgu yapan Vali Yücel Yavuz “81 ilde aynı anda yerli ve milli olma temasını işleyen projeyi Trabzon adına Araklı ilçemizden 25 Şubat Ortaokulunun üstlenmesi ayrı bir güzellik. Yerli ve milli olmak bambaşka bir duygudur. Biz Türk milleti olarak bunu tarih boyunca ispatladık.

 

Sadece yeme içme sektöründe değil hayata dokunan her alanda yerli, öz ve milli olanı üreteceğiz ve hayata geçireceğiz. Bu bilinçle yerli malı üretimi ve kullanımını öne çıkaran farkındalık oluşturan bu projede emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu.

 

 

Haber Mustafa Solmaz

 

Bu Habere Yorum Yapabilmek İçin Üye Girişi Yapmanız Gerekmektedir.