Ana Sayfa» ARAKLI

Araklı'da Bedava Hayvan Dağıtıldı

Eklenme: 06 Nisan 2018 19:59
»
Okunma : 4553
»
Yorum : 0
0 0 0
Yazdır

Trabzon Araklıda  8 aileye 48 adet simental  hayvan dağıtıldı.

 

Trabzon Araklı Tarım İlçe Müdürü veteriner Hekim Ömer Faruk Çebi bu genç çiftçi projemiz 2016 yılında bakanlığımızın almış olduğu kararla özellikle kırsal kesimde istihtamı artırmak için bu tedbirler alındı.birazda köye yönelmek maksadıyla.

 

bu projeye dahil olmak için genelde şartlarımız 18-40 yaş arası okuma yazması olan ve sosyal güvencesi olmayan vatandaşlarımız tercih edildi.

 

daha istihdama yönelik olduğu için çiftçileri teşvik etmek amacıyla hayvancılığımızı desteklemek ve hayvan sayı ve mevcudumuzu artırmak için yapılan destektir.

 

Bugünkü projede 8 aileye 48 adet simental düvelerimizi teslim ettik.bu desteğin herhangi bir geri ödemesi olmamakla birlikte devletimizin hibe ve desteğidir.

 

Programa katılan İbrahim Halil Şivgan  bu yapılan desteklemenin sizler devletten balık değil de olta istediniz evet olta burada bundan sonra balık tutmak size kalmış.buradan Araklı Belediye başkanına teşekkür ediyorum.bu purejenin hayata geçmesine verdiği destekten dolayı.

 

 

Programa katılan Araklı Belediye Başkanı Recep Çebi yaptığı açıklamada sayın Cumhurbaşkanımızın himayesinde tarım bakanımızın Türkiye çapında böyle hibe çalışması var.bizde Araklı ilçesi olarak Kaymakamız la Belediye ve Tarım Müdürüyle birlikte Araklı halkımızla bu projeyi gerçekleştirdik.

 

 

bu proje kapsamında araklımıza 200 ün üstünde hayvan girdi.sizden ricamız bu hayvanları kesip satmamanız bunları bakarak artırmanızdır.ekonomiye katkı sağlamanızı ve projeler devam edecektir.

 

 

AHMET SUNGUR

ETİKETLER :

İLGİLİ HABERLER

ARAKLI KATEGORİSİNDEKİ DİĞER HABERLER

YORUM EKLE

Yenile Gördüğünüz Karakterleri Giriniz


Sitede bulunan yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz. Yapılan yorumlardan yorum sahipleri sorumludur. Tedbir amaçlı olarak ip kayıt sistemi mevcuttur. Hukuki merciler tarafından istendiği zaman gizlilik çerçevesinde paylaşılacaktır.
İsRa Tasarım © Arı Haber 2013