Ana Sayfa» ARAKLI

Araklı'da Muhtar Eroin Çetesini Çökertti

Eklenme: 18 Nisan 2018 20:18
»
Okunma : 10283
»
Yorum : 0
0 0 0
Yazdır

Araklı da Muhtar Eroin çetesini çökertti.


Araklı Yassı kaya mahallesi muhtarı Raif Hancı 2.5 yıl takıp ettiği uyuşturucu çetesini kendi işyerinde narkotik ekiplerinin baskınıyla çökertti.

 


2015 yılında mahalle muhtarıyken Eroin çetesinin kumpası sonucu 6 ay cezaevinde kalan ve daha sonra muhtarlığı kaymakamlık tarafından elinden alınan Raif Hancı mücadeleyi bırakmadı ve gerçek failleri Araklı daki kendi işyerinde narkotik ekipleriyle yapmış olduğu işbirliği sonucu 350 gram eroinle yakalatarak üzerine atılmış olan lekeyi temizlediğini söyledi.

 


Olayda yakalananlardan Hacı kod adıyla bilinen Fikret Dayan kuzey Irak’tan Türkiye’ye Eroin sevkiyatını Gerçekleştiren kişi olarak biliniyor.

 

 Ali kod adıyla Abdül Aziz Temel, Necmettin Temel ve Yasin temelde yakalandı. Çete çıkarıldığı Araklı adliyesinde alınan ifadelerin ardından tutuklanarak Trabzon kapalı cezaevine gönderildiler.

 


Muhtar Raif Hancı bundan sonrada uyuşturucuyla mücadelem devam edecek diyerek tüm muhtarların uyuşturucuya karşı birlik olmalarını istedi.

 

Raif Hancı Araklı ARI Habere yaptığı açıklamada Kendimi aklayabilmem için bana en başta yardımcı olan araklı ilçe emniyet müdürlüğü ekibine ve Trabzon narkotik şube amirliğine çok teşekkür ederim dedi.

ETİKETLER :

İLGİLİ HABERLER

ARAKLI KATEGORİSİNDEKİ DİĞER HABERLER

YORUM EKLE

Yenile Gördüğünüz Karakterleri Giriniz


Sitede bulunan yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz. Yapılan yorumlardan yorum sahipleri sorumludur. Tedbir amaçlı olarak ip kayıt sistemi mevcuttur. Hukuki merciler tarafından istendiği zaman gizlilik çerçevesinde paylaşılacaktır.
İsRa Tasarım © Arı Haber 2013