Ana Sayfa» ARAKLI

Araklılı Sporcu Türkiye Şampiyonu Oldu

Eklenme: 19 Nisan 2018 12:07
»
Okunma : 1900
»
Yorum : 0
0 0 0
Yazdır

15-18 Nisan 2018 de Antalya da gerçekleşen Türkiye Üniversiteler arası wushu şampiyonasında Araklılı tanınan sporcu Onur SESLİKAYA Sakarya Üniversitesi adına katıldığı turnuvada Türkiye Şampiyonu Oldu.

Sporcumuzu tebrik eder.Daima başarılarının haberlerini yapmayı dileriz.

ONUR SESLİKAYA KİMDİR?

Trabzon Araklı Çankaya Mahallesi 1996 doğumlu Onur Seslikaya.Sakarya Üniversitesi Beden Eğitim Bölümünde öğrenimine devam etmektedir.
 

GÖZDEN KAÇAN BİR BAŞARI HİKAYESİ!

Zorluklara rağmen başarmanın sınırlarını zorlayan ödünç eldivenlerle gelen boş zamanında inşaata çalışan zor şartlarla gelen birincilikler den bahsedeceğiz.

Trabzon'un ve Araklı'nın yetişen yeni değeri çeşitli başarıları olan Onur Seslikaya'dan bahsedeceğiz.

Onur Seslikaya Şubat 2016'da Kickbox TÜRKİYE Şampiyonu oldu azmi,gayreti ve özverisi ile katıldığı 01-05 Haziran 2016 tarihleri arasında Edirne’de yapılan Uluslararası Açık Balkan Kickbox Vushu Şampiyonasında farklı kilolarda  BALKAN Şampiyonu oldu

Ortaöğretimi Araklı’da tamamlayan Onur Seslikaya Araklı Çankaya Mahallesinden Merhum Recep Seslikaya’nın oğludur.Pamukova Belediyesi bünyesinde şampiyonalara katılmaktadır.

Lise Son sınıf öğrencisi kardeşimiz 2016 Ağustos'da düzenlenen AVRUPA Şampiyonu katılmaya da hak kazanmıştı ancak yeterli sponsor desteği olmaması sebebi ile bu şampiyonaya katılamadı.

Televizyon da bu şampiyonaların yayınlamaması sponsor bulma konusunda bu alandaki sporculara zorluklar yaşatmaktadır.

Ancak yine de bu genç kardeşlerimiz başarıdan başarıya koşup bayrağımızı dalgalandırmaktadır ve dalgalandırmaya devam edecektir.

 

Şuanda 2020 de Amerika'da düzenlenecek Olimpiyatlara hazırlanan Onur Seslikaya'nın burada başarılı olması Türkiye,Trabzon ve Araklı için büyük bir başarı olacaktır.
 

Babası emekli memur olan Selçuk Çebi 7 kardeş içerisinde azmi ile Selçuk Çebi olmuştur.Bu ilçenin yeni Selçuklara ihtiyacı olduğu zamanda Onur Seslikaya'ya Trabzon'un ve Araklı’nın sahip çıkması son derece önemlidir.

Kardeşimizin zorluklara rağmen başarıları ve azminden dolayı kutluyoruz.

Araklı Arı Haber/Ramazan UZUN

ETİKETLER :

İLGİLİ HABERLER

ARAKLI KATEGORİSİNDEKİ DİĞER HABERLER

YORUM EKLE

Yenile Gördüğünüz Karakterleri Giriniz


Sitede bulunan yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz. Yapılan yorumlardan yorum sahipleri sorumludur. Tedbir amaçlı olarak ip kayıt sistemi mevcuttur. Hukuki merciler tarafından istendiği zaman gizlilik çerçevesinde paylaşılacaktır.
İsRa Tasarım © Arı Haber 2013