Ana Sayfa» ARAKLI

Araklı Çankaya Öğrencileri Büyükçekmece'de

Eklenme: 23 Nisan 2018 14:27
»
Okunma : 1483
»
Yorum : 0
0 0 0
Yazdır

Türkiye’nin dört bir yanından 8 köy okulundan öğrenciler Büyükçekmece Belediyesi’nin konuğu olarak 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı için İstanbul’a geldi.İstanbula Araklı Çankaya YİBO öğrencileride davet edildi.

Büyükçekmece Belediye Başkanı Araklı Çankaya Mahallesinden Hasan Akgün'ün davetiyle Büyükçekmece Belediyesi’nin geliştirdiği “7 Renk, Büyük Ahenk” adlı proje kapsamında Van, Hatay, Şanlıurfa, Trabzon, Adapazarı, Muğla, Kars ve Çanakkale’den çoğunluğu daha önce köyünden hiç çıkmamış toplam 138 çocuk ve 28 öğretmen Büyükçekmece’de buluştu.


Proje, Büyükçekmece Belediyesi Kültür Müdürlüğü Halk Akademisi Güzel Sanatlar birimi ressam eğitmenlerinin tespit edilen köy okullarını ziyaret etmesiyle başladı. Eğitmenler, tualleri ve resim malzemeleriyle okullara gidip çocuklara serbest resim çalışması yaptırdı. Her okulda öğrencilerin çizdiği bu resimler alınıp Büyükçekmece’ye getirildi.


“Dostluk ve kardeşlik projesi”

Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün proje ile ilgili olarak şu değerlendirmeyi yaptı: “7 renk, büyük ahenk adlı bir proje kapsamında her bölgemizin bir okulundan öğrencilerimizi buraya topluyoruz.


Öğrencilerimiz ve öğretmenleri 20 Nisan’dan itibaren konuğumuz olarak Büyükçekmece’ye gelecek. Burada ve İstanbul genelinde sosyal kültürel etkinlikler, tarihi ve turistik geziler gerçekleştireceğiz. Çocuklarımız doya sıya eğlenecek, başka bir şehri, başka çocukları tanımış olacak.

Atatürk’ün armağanı olan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı hep birlikte kutladıktan sonra evlerine dönecekler. Bu Türkiye’nin birlikte ne kadar güçlü olduğunu, ne kadar ahenkli olduğunu gösterme projesidir. Dostluk ve kardeşlik projesidir.

” Türk bayrağı ve Atatürk portresi çizecekler Dört gün Büyükçekmece’de konaklayacak öğrenciler 23 Nisan törenlerine kadar İstanbul’da akvaryumu, tiyatroları, tarihi yerleri gezecek ve kendileri için hazırlanmış özel programlara katılacak.

23 Nisan günü  Büyükçekmece Belediyesi önünde çocukların daha önce yaptığı resimlerden bir resim sergisi açıldı.Yine belediye binası önünde tüm öğrencilerin katılımıyla kırmızı beyaz Türk bayrağı ve Atatürk portresinden oluşan dev bir Puzzle (yapboz) Türkiye haritası yapıldı.Araklı Arı Haber/Ramazan Uzun

ETİKETLER :

İLGİLİ HABERLER

ARAKLI KATEGORİSİNDEKİ DİĞER HABERLER

YORUM EKLE

Yenile Gördüğünüz Karakterleri Giriniz


Sitede bulunan yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz. Yapılan yorumlardan yorum sahipleri sorumludur. Tedbir amaçlı olarak ip kayıt sistemi mevcuttur. Hukuki merciler tarafından istendiği zaman gizlilik çerçevesinde paylaşılacaktır.
İsRa Tasarım © Arı Haber 2013