Ana Sayfa» BÖLGESEL

Araklı'dan bu Yaylaya Gidenlere Kötü Haber

Eklenme: 26 Nisan 2018 22:13
»
Okunma : 4843
»
Yorum : 0
0 0 0
Yazdır

Köylüye ormana tecavüz davası

Balahor Yaylasına tecavüz ettiği gerekçesiyle 103 köylü hakkında hapis istendi. Araklı’dan çok kişinin yayla zamanı bu yaylada kaldığı bildirildi.

 

Gümüşhane’nin Balahor Yaylası’na tecavüz ettiği gerekçesiyle 103 köylü hakkında hapis istemiyle dava açıldı. Aralarında eski bir milletvekilinin de bulunduğu 6 kişi hakkında takipsizlik kararı verildi.

 

SAVCI 103 ŞÜPHELİYE DAVA AÇTI

 

Gümüşhane’nin Alsancak Köyü Balahor Yaylası’nda yaşayan Ahmet A. adlı kişinin ihbarı üzerine jandarma tarafından başlatılan soruşturma kapsamında 103 kişinin yaylaya ev yaptığı tespit edildi. Jandarma tarafından yapılan bu tespitin ardından 103 kişi hakkında hazırlanan fezleke Gümüşhane Cumhuriyet Başsavcılığı’na gönderildi. Soruşturmayı tamamlayan Gümüşhane Cumhuriyet Başsavcılığı, şüphelilerin yargılanmasına karar vererek hazırladığı iddianamede Asliye Ceza Mahkemesi’ne ulaştı. 

 

6 AYDAN 3 YILA KADAR HAPİS İSTENDİ

 

Trabzon – Gümüşhane sınırında kalan yaylada kaçak yapılaşmaya gittiğini belirlenen 103 kişi hakkında köylünün ortak yararlanmasındaki taşınmazlara tecavüz ettiği gerekçesiyle 6 aydan 3 yıla kadar hapsi talep edildi. 103 şüphelinin bir kısmının Trabzon’da bir kısmının ise Gümüşhane’de ikamet ettiği ortaya çıktı. Yaylada ev yapanların yargılanmasına önümüzdeki günlerde başlanacağı öğrenildi. 

 

Enis YILDIRIM  Günebakış

 

ETİKETLER :

İLGİLİ HABERLER

BÖLGESEL KATEGORİSİNDEKİ DİĞER HABERLER

YORUM EKLE

Yenile Gördüğünüz Karakterleri Giriniz


Sitede bulunan yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz. Yapılan yorumlardan yorum sahipleri sorumludur. Tedbir amaçlı olarak ip kayıt sistemi mevcuttur. Hukuki merciler tarafından istendiği zaman gizlilik çerçevesinde paylaşılacaktır.
İsRa Tasarım © Arı Haber 2013