Ana Sayfa» KÜLTÜR SANAT

Adem Ekiz Fırtınası Yeni Albümü Herkesin Dilinde

Eklenme: 04 Mayıs 2018 21:18
»
Okunma : 2971
»
Yorum : 0
0 0 0
Yazdır

Yöremizin sevilen genç sanatçısı Beşköylü Âdem Ekiz´den hayranlarına yaz sürprizi olarak yeni albümü “HARTAMA” isimli çalışması yakında müzik marketlerde yerini alacak.


 

Adını "Hartama" verdiği yeni Albüm için 12 Parça hazırlayan sanatçı (Yureklerum yarali) adlı eserine klip çekti.

 

Daha önce çeşitli albümlerle müzikseverlerin karşısına çıkan sanatçı adem Ekiz, yine iddialı bir çalışma olan “HARTAMA” isimli albümü ile hayranlarının karşısına çıkmanın haklı gururu ve heyecanını yaşıyor.


NEDEN “HARTAMA” ?


Sanatçı Âdem Ekiz yeni albümü ile ilgili şunları söylüyor;


 

Değerli dinleyicilerim ; "HARTAMA" isimli 8. albüm çalışmam Güvercin Müzik etiketiyle tüm müzik marketlerde! Çok yakında dijital platformlarda! Hartama, Hartoma (Pedavra) "Hartama" Karadeniz´in köylerinde ve yaylalarında eskiden genellikle ahşap evlerin çatılarını örtmek için kiremit yerine kullanılan veya yaprak gibi inceltilerek kiremit altına konulan çatı tahtasıdır.

 

 Köknar, çam ve ladin ağaçlarından elde edilen "Hartama" zamanla yerini kiremit, çinko ve oluklu sac levhalara bıraktı.

 

 Aynı zamanda "Hartama" Karadeniz müzik kültürünün önemli bir enstrümanı olan kemençenin kapağı olarak da kullanılır. İyi bir "Hartama" kemençenin sesinin iyi çık asında önemli bir rol oynar. Karadeniz sanatçılarının bestelerini tınısıyla daha da güzelleştiren; kemençe kapağı olarak da kullanılan “ Hartama” yı bu albümümüzün ismi olarak düşündük. Umarım Hartama´lı kemençemizden çıkan sesler sizleri farklı duygu iklimlerine taşır.

 

Beşköylü Adem Ekiz B

ARAKLI ARI HABER

 

ETİKETLER :

İLGİLİ HABERLER

KÜLTÜR SANAT KATEGORİSİNDEKİ DİĞER HABERLER

YORUM EKLE

Yenile Gördüğünüz Karakterleri Giriniz


Sitede bulunan yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz. Yapılan yorumlardan yorum sahipleri sorumludur. Tedbir amaçlı olarak ip kayıt sistemi mevcuttur. Hukuki merciler tarafından istendiği zaman gizlilik çerçevesinde paylaşılacaktır.
İsRa Tasarım © Arı Haber 2013