Ana Sayfa» SİYASET

Araklılı İstanbul'dan Millet Vekili Aday Adayı

Eklenme: 04 Mayıs 2018 22:08
»
Okunma : 3083
»
Yorum : 0
0 0 0
Yazdır

Trabzon Araklı Taşgeçit (Golaşa) mahallesinde yıllar önce Sakarya’ya göç eden Enes Kaşkaş İstanbul 2 Bölgeden Millet Vekili Aday Adayı oldu. Enes Kaşkaş  genç kimliğiyle dikkatleri üzerine şimdiden çekti.

 

 

ÖZGEÇMİŞ

 

 1995 yılında Sakarya’nın Ferizli ilçesinde doğdum. İlköğrenimimi Sakarya Dr. Nuri Bayar İlköğretim okulunda tamamladım. 2009’da Adapazarı Anadolu İmam-Hatip Lisesi’ne girdim ve 2013 yılında buradan mezun oldum. İmam-Hatip Lisesi yıllarımda sırasıyla sınıf, yurt ve okul öğrenci meclisi başkanlığı görevlerini yürüttüm.

 

2013 yılında üniversite sınavlarının ardından lisans eğitimimi almak üzere ikinci tercihim olan İstanbul Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’ne yerleştim. Hazırlık + 4 yıl olan eğitim süresinin bu yıl sonuna gelmiş bulunmaktayım, haziranda mezun olacağım. İstanbul’da Muhterem Mehmet Emin Saraç hocamızın himayesindeki Yavuz Selim Vakfı’nın evlerinde kalmaktayım ve ilahiyata destek nitelikli medrese eğitimi almaktayım.

 

(Klasik Arapça, Fıkıh, Tefsir, Hadis, Akaid vb.) Üniversite hayatımın ilk yılında AK Parti İstanbul Üniversitesi teşkilatıyla tanıştığımdan itibaren aktif bir şekilde üniversitelerde çalışmalar yapmaya başladım. İlahiyat Fakültesi temsilcisi olarak girdiğim teşkilatta sırasıyla STK’lardan sorumlu başkan yardımcılığı, organizasyondan sorumlu başkan yardımcılığı, teşkilatlanma başkanı ve üniversite başkanlığı görevlerini yürüttüm.

 

2016 yılında gerçekleştirilen öğrenci konseyleri seçimlerinde ise partimizin adına İstanbul Üniversitesi’nde aday oldum. Azimli ve koordineli bir çalışma neticesinde daha önce hiç alamadığımız İstanbul Üniversitesi Öğrenci Konseyi Başkanlığı, seçime katılan 28 fakülte temsilcisinin 20sinin oyunu alarak bize nasip oldu. Toplamı 253 bin küsuru bulan bir öğrenci topluluğun temsilciliğini yürütmeye başladım. Bu süreç sonrasında Türkiye Öğrenci Konseyi başkanlığı seçimlerine partimiz tarafından aday gösterilecek arkadaşımızı belirlemek üzere İstanbul, Marmara, Akdeniz, ODTÜ ve Kocaeli üniversiteleri konsey başkanları olarak Sayın Cumhurbaşkanımızın huzuruna çıktık.

 

Sayın Cumhurbaşkanımızın teveccüh ve talimatları doğrultusunda hazırlanan Türkiye Öğrenci Konseyi seçimlerindeki yönetim aday listemizde şahsıma Öğrenci Konseyi Genel Sekreterliği vazifesi tevdi edildi. Fakat seçimin yapılacağı gün salonda divan teşekkülü için gerekli salt çoğunluğun alınamaması sonucunda seçim ertelendi. Buradan sonra üniversitemize döndük ve hem partimiz hem de üniversitemiz için “neler yapabiliriz ”in plan ve programını oluşturduk.

 

Referandum sürecinde Aile ve Sosyal Politikalar Bakanımız Sn. Fatma Betül Sayan Kaya, Anayasa Komisyonu Başkanımız Sn. Mustafa Şentop, Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanımız Sn. Oktay Saral, İstanbul Milletvekilimiz Sn. Av. Fatma Benli gibi büyüklerimizi üniversitemize davet ettik. Yoğun katılımlı programlar bünyesinde üniversitemizde anayasa değişikliğinin gerekliliğini anlattık. Daha sonra anayasa değişikliği ile ilgili şahsımla yapılan röportaj ulusal medyada “Üniversiteler Evet Diyor” başlığıyla yer buldu. Referandumun birinci yıl dönümünde ise Adalet Bakanımız Sayın Abdulhamit Gül’ü üniversitemize davet ederek farklı akademisyenlerimizin de katılımlarıyla “Cumhurbaşkanlığı Sisteminin Yapılanması” Sempozyumunu gerçekleştirdik.

 

Daha sonraki süreçlerde farklı etkinliklerde çok kez Kültür ve Turizm Bakanımız Sayın Prof. Dr. Numan Kurtulmuş ile okulumuzda bir araya geldik. Partimizin güçlendirilmesi yönündeki faaliyetlerimizin yanında üniversitemizde daima bilimsel, sosyal, sportif ve ahlaki eğitim içerikli faaliyetlere ön ayak olduk.

 

İstanbul Üniversitesinin sosyal ortamını muhafaza etmek ve daha önceki yıllarda bahar şenliği altında düzenlenen etkinliklerde meydana gelen aşırılıkların önüne geçmek adına, Öğrenci Konseyi 1453 Ödülleri’ni düzenledik ve geleneksel hale getirdik. 2017’de ilkini gerçekleştirdiğimiz törene Sayın Cumhurbaşkanlığı Sözcümüz İbrahim Kalın yılın en iyi yazarı olarak katıldı. Törene Sayın Sözcümüzün yanında sanat, edebiyat, spor, sivil toplum ve bilim alanından çokça ünlü isim katıldı. Okulumuzda TÜGVA, TÜRGEV, KADEM, ÖNDER gibi sivil toplum kuruluşlarımızın güçlenmesinde elimizden gelen katkıyı yapmaya çalıştık. Kapsayıcı bir temsilcilik görevi yürütmeye çalıştığım İstanbul Üniversitesi Öğrenci Konseyi Başkanlığı görevimi bir üst seviyeye taşıyarak Türkiye’deki gençleri temsil etme onuruna ve sorumluluğuna talip oldum.

 

Üç evlatlı bir ailenin son çocuğuyum. Babam Sakarya AFAD İl Müdürü olarak görev yapmaktadır. Büyük ağabeyim İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi mezunu olup Sakarya Vergi Dairesinde Gelir Uzmanı olarak çalışmakta, diğer ağabeyim İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi mezunu olup Sakarya’da özel bir firmada finans uzmanı olarak çalışmaktadır. Annem ise ev hanımıdır. Orta derecede İngilizce ve Arapça biliyorum.

 

Okuldaki görevlerim dışında hali hazırda görev aldığım bazı sivil toplum kuruluşları da aşağıdadır. İÜ İlahiyat Fakültesi Mezunları ve Mensupları Derneği YK Üyesi İlahiyatlar Birliği Platformu YK Üyesi GENÇ ÖNDER İstanbul Üniversitesi Üyesi İÜ Trabzonsporlular Topluluğu Üyesi Genç Araklılılar Derneği Üyesi Enes KAŞKAŞ AK Parti İstanbul 2.Bölge Milletvekili Aday Adayı

ETİKETLER :

İLGİLİ HABERLER

SİYASET KATEGORİSİNDEKİ DİĞER HABERLER

YORUM EKLE

Yenile Gördüğünüz Karakterleri Giriniz


Sitede bulunan yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz. Yapılan yorumlardan yorum sahipleri sorumludur. Tedbir amaçlı olarak ip kayıt sistemi mevcuttur. Hukuki merciler tarafından istendiği zaman gizlilik çerçevesinde paylaşılacaktır.
İsRa Tasarım © Arı Haber 2013