Ana Sayfa» ARAKLI

Araklı Halk Eğitim Merkezi Durmak Bilmiyor

Eklenme: 07 Haziran 2018 17:01
»
Okunma : 1096
»
Yorum : 0
0 0 0
Yazdır

Trabzon Araklıda Sene boyunca yapmış olduğu çalışmalarla adından sıkça söz ettiren Halk Eğitimi Merkezi, sene sonu sergisi programı ile yine beğenileri topladı. Halkın yoğun ilgi gösterdiği programa başta Araklı Kaymakamı olmak üzere, daire amirleri, okul müdürleri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve basın mensupları da katıldı. Sergi öncesinde kemençe, gitar, bağlama ve keman kurslarında eğitim gören kursiyerler ile güreş, kick boks ve muay thai kurslarında eğitim gören kursiyerler gösterilerini icra ettiler. Kurslarda üretilen el sanatları ürünlerinin gelenlere çekiliş yapılarak dağıtılması programa renk kattı. Halk oyunları gösterisinden sonra protokol üyelerinin kurdele kesmesi ile serginin açılışı yapıldı.

 

Sergide El Sanatları, Sepet Örücülüğü, Feretiko Dokuma, Giyim Kursu, Nakış Kursu ve Kuaför Kurslarının ürünleri sergilendi. Özellikle bambu çubuklardan örülen ürünler ile üç boyutlu olarak tasarlanan resimler büyük ilgi gördü.

 

 

Bu sene sergi formatında değişiklik yaptıklarını ifade eden Kurum müdürü Süleyman ŞENTÜRK, “her geçen yıl daha fazla kursiyere ulaşmayı ilke edinen merkezimiz bu yıl da açtığı 347 kurs bünyesinde toplamda 5000 civarında kursiyere ulaşmıştır” dedi. Sene boyunca yapmış oldukları faaliyetlere değinen ŞENTÜRK, öğrenme şenlikleri ve okuma bayramı gibi bilgiye dayalı programlar yaptıkları gibi Çanakkale Şehitlerini Anlama ve Fetih Yürüyüşü gibi şuura dayalı programlarda yaptıklarından bahsetti.

 

Ayrıca kurum bünyesinde açılan KPSS kurslarında çok sayıda kişinin devlet kadrolarına atandığını, üniversite hazırlık kurslarında ise çok sayıda öğrencinin 4 yıllık fakültelere yerleştiğini belirtti. Okuma yazma seferberliği kapsamında 216 kişiye okuma yazma öğrettiklerini söyledi.

ETİKETLER :

İLGİLİ HABERLER

ARAKLI KATEGORİSİNDEKİ DİĞER HABERLER

YORUM EKLE

Yenile Gördüğünüz Karakterleri Giriniz


Sitede bulunan yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz. Yapılan yorumlardan yorum sahipleri sorumludur. Tedbir amaçlı olarak ip kayıt sistemi mevcuttur. Hukuki merciler tarafından istendiği zaman gizlilik çerçevesinde paylaşılacaktır.
İsRa Tasarım © Arı Haber 2013