Ana Sayfa» ARAKLI

Araklı'da Dev İftar Sofrası Kuruldu

Eklenme: 08 Haziran 2018 15:40
»
Okunma : 1618
»
Yorum : 0
0 0 0
Yazdır

Trabzon Büyükşehir Belediyesinin Araklı’da gerçekleştirdiği sokak iftarı programı Araklı halkının yoğun katılımı ile gerçekleşti. İlçe merkezinde icra edilen iftar programında AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı, Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, AK Parti Trabzon milletvekili adayları Bahar Ayvazoğlu ve Selçuk Çebi, Araklı Kaymakam Vekili Ömer Övünç Koşansu, Araklı Belediye Başkanı Recep Çebi ve AK Parti Araklı İlçe Başkanı Şaban Bıyık hazır bulundu.

 

Programda katılımcılara seslenen AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı, AK Parti’nin 2002’den beri Türkiye’de kimsesizlerin kimsesi, sessiz yığınların sesi olduğunu söyledi. OECD rakamlarına göre 2002 yılında günde 4,30 doların altındaki gelir ile geçinmek zorunda olan insan sayısı dünyada 1,5 milyardı. 2002 yılında bu ölçütlere göre Türkiye’nin nüfusunun yüzde 30’u yoksulluk sınırının altındaydı. Peki, bugün ne durumdayız? Bugün Türkiye’de bu alandaki oran yüzde 1,58. Bunu biz başarmışız? AK Parti hükümetlerinin ‘kimsesizlerin kimsesi, sessiz yığınların sesi’ olmak anlamında uyguladığımız ekonomik-sosyal politikalarla bu alanı önemli ölçüde düzelttik. İnşallah bir yıl sonra bu alanı sıfırlayacağız” diye konuştu.

 

Büyükşehir Belediye Başkanı Gümrükçüoğlu, Araklı ilçesindeki iftar programının ardından Ortahisar ilçesinin Kaymaklı ve Değirmendere mahallelerinde hemşehrileri ile bir araya geldi. Gece geç saatlere kadar sürdürdüğü ziyaretlerde mahalle sakinleri ile uzun süre sohbet eden Gümrükçüoğlu, vatandaşların sorularını da ayrıntılı olarak yanıtladı.

 

 

ETİKETLER :

İLGİLİ HABERLER

ARAKLI KATEGORİSİNDEKİ DİĞER HABERLER

YORUM EKLE

Yenile Gördüğünüz Karakterleri Giriniz


Sitede bulunan yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz. Yapılan yorumlardan yorum sahipleri sorumludur. Tedbir amaçlı olarak ip kayıt sistemi mevcuttur. Hukuki merciler tarafından istendiği zaman gizlilik çerçevesinde paylaşılacaktır.
İsRa Tasarım © Arı Haber 2013