Ana Sayfa» ARAKLI

Araklı'dan Arakan'lı Müslümanlara Anlamlı Yardım

Eklenme: 09 Haziran 2018 13:04
»
Okunma : 2213
»
Yorum : 0
0 0 0
Yazdır

Trabzon Araklıdan Arakanlı Müslümanlara anlamlı yardım geldi.

 

Myanmar ordusu, sivil milisler ve milliyetçi Budistler tarafından saldırıya uğrayarak katledilen, evlerinden zor şartlarda göç etmek zorunda bırakılan Arakanlı Müslümanlara bir kez daha ilk yardıma koşan ülke Türkiye oldu.

 

Trabzon Araklı Merkez İlkokulu ve öğrencileri tarafından bir tır dolusu yardım toplanarak Türk Kızılay yetkililerine teslim edildi.

 

Toplanan yardımlar çocuk giysiler benzeri zeri eşyalar Araklı insanının ne kadar yardım sever olduğunu bir kez daha gösterdi. Araklı Merkez İlk Okulu Müdürü Yusuf Bektaş yardım dolayısıyla Araklı ARI Habere yaptığı açıklamada okul olarak yaptığımız bu çalışmayı ALLAH Kabul eylesin buradaki Müslüman kardeşlerime bir nebzede olsa yardım göndermenin mutluluğunu yaşıyoruz dedi.

 

Okul olarak bütün Dünya Müslümanlarının yanındayız diyen Bektaş ALLAH bu kardeşlerimizin yardımcısı olsun Bektaş açıklamasında Araklı Merkez Ilkokulu olarak Türk Kızılayı aracılığıyla zulüm altında inleyen 20 bin ARAKANLI çocuğa bir tır dolusu giyecek yardımı gönderdik.

 

Müdür yardımcılarıma,Proje kordinatörü Galip Dünar beye, öğretmenlerime, velilerime,sevgili öğrencilerime,yardımcı personelime ve emeği geçen herkese Araklı Merkez Ilkokulu Müdürlüğü olarak sonsuz teşekkürler..

ETİKETLER :

İLGİLİ HABERLER

ARAKLI KATEGORİSİNDEKİ DİĞER HABERLER

YORUM EKLE

Yenile Gördüğünüz Karakterleri Giriniz


Sitede bulunan yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz. Yapılan yorumlardan yorum sahipleri sorumludur. Tedbir amaçlı olarak ip kayıt sistemi mevcuttur. Hukuki merciler tarafından istendiği zaman gizlilik çerçevesinde paylaşılacaktır.
İsRa Tasarım © Arı Haber 2013