Ana Sayfa» ARAKLI

Araklı'nın bu Mahalle Gençlerinden Örnek Davranış

Eklenme: 10 Haziran 2018 11:12
»
Okunma : 1627
»
Yorum : 0
0 0 0
Yazdır

Hürriyet mahallesi Limanüstü Kümeevleeri gençleri, mahallelerinde Ramazanın kardeşlik ve paylaşmak bilincini yaşatmak adına mahalle iftarı düzenledi.

 

Mahalle gençleri programı geleneksel bir şekilde düzenlenmeyi arzu ettiklerini dile getirdiler.

 

Geçmişte var olan Mahalle İftarlarını yeniden yeşertmeyi bu vesile ile de Araklılı gençlere örnek olmayı, onlarında bu tür gelenekleri öğrenmelerini ve sürdürmelerini amaç edinmişler.

 

Araklı ilçe Müftüsü Abdulkerim Tohumcunun da katıldığı programda Merkez Kur'an Kursu hafızalarınca hatim indirilerek hatim duası yapıldı.

 

Teravihe kadar Kur'an ile mest olan mahallelinin Teravih Namazını birlikte eda etmesi ile program sonlandırıldı.

 

Program sonunda ilçe Müftüsü Abdulkerim Tohumcu Mahalle sakinlerine bu güzel organizasyondan ötürü teşekkür ederken, mahalle gençlerine de Kur'an ve Sünnete bağlı bir nesil olmayı, değerlerine sahip çıkmayı, Allah'ın sevdiği bir kul, Resulünün övündüğü bir ümmet olmayı nasihat etti.

 

Biz de Araklı'da böyle güzel bir programa vesile olan Hürriyet mahallesi Limanüstü Kümeevleeri sakinlerini tebrik ve takdir ediyoruz.

 

 

ETİKETLER :

İLGİLİ HABERLER

ARAKLI KATEGORİSİNDEKİ DİĞER HABERLER

YORUM EKLE

Yenile Gördüğünüz Karakterleri Giriniz


Sitede bulunan yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz. Yapılan yorumlardan yorum sahipleri sorumludur. Tedbir amaçlı olarak ip kayıt sistemi mevcuttur. Hukuki merciler tarafından istendiği zaman gizlilik çerçevesinde paylaşılacaktır.
İsRa Tasarım © Arı Haber 2013