Araklılı\'dan Dünya Çapında Büyük Başarı

ARAKLI 18 Haziran 2018 18:00

A

Trabzon Araklıya sevindirici Haber geldi.

Araklı yetiştirdiği önemli futbolculardan Karabük spor'un eski kalecisi İbrahim Hasan Çebi’nin Oğlu İsmet Hasan Çebi’nin de  içinde bulunduğu Yıldız Teknik Üniversitesi  Takımı İnsansız Hava Sistemleri yarışmasında ilk 10’na girerek büyük bir başarıya imza attılar.

 

 Bu yıl 16'ncısı gerçekleştirilen Uluslararası İnsansız Hava Sistemleri Yarışması'na (AUVSI SUAS 2018), ABD’nin Maryland eyaleti ev sahipliği yaptı.

 

Ön başvuru aşamasından geçebilen sınırlı sayıda yarışmacının katılmaya hak kazandığı organizasyona, bu yıl dünyanın farklı bölgelerinden 69 üniversite takımı kabul edildi. Üniversiteler bünyesinde oluşturulan teknoloji takımlarının uluslararası yarışmalardaki başarısı giderek artan Türkiye, 5 takım ile AUVSI SUAS 2018'de yer aldı.

 

Harvard Üniversitesi, Stanford Üniversitesi ve U.C. Berkeley gibi dünyanın en iyileri arasında kabul edilen üniversitelerden gelen zorlu rakiplerle yarışan İstanbul Teknik Üniversitesi ve Yıldız Teknik Üniversitesi öğrencileri, ilk 10’a girerek önemli bir başarıya imza attı. İstanbul Teknik Üniversitesi takımı İTÜNOM 7, Yıldız Teknik Üniversitesi Lagari takımı ise 8'inci oldu.

 

Lagari aynı zamanda, yarışma tarihinin en isabetli hedef atışını gerçekleştirerek, bir rekora imza attı ve misyon kategorisini de 5'inci olarak tamamladı.

 

 

Bu Habere Yorum Yapabilmek İçin Üye Girişi Yapmanız Gerekmektedir.