Ana Sayfa» KÖYLER

Araklı bu Mahallesin'den Şok Karar Seçimi Boykot Edecekler

Eklenme: 22 Haziran 2018 19:05
»
Okunma : 2665
»
Yorum : 0
0 0 0
Yazdır

Taşönü seçmeni çöp tesisine tepki koymak için

24 Haziran’da oy kullanmaya gitmeyecek 

 

SANDIĞA

BOYKOT!

 

Araklı Taşönü’nde yapılacak olan Katı Atık Bertaraf ve Enerji Üretim Tesisi’ne tepki koyan mahalle sakinlerinden birçok kişi 24 Haziran seçiminde sandığı boykot etme kararı aldı

 

MAHALLELİ TEPKİLİ

 

Trabzon’un Araklı İlçesi Taşönü Mahallesi’nde Trabzon ve Rize İli Yerel Yönetimleri Katı Atık Tesisleri Yapma ve İşletme Birliği (TRABRİKAB) tarafından yapılacak olan Katı Atık Bertaraf ve Enerji Üretim Tesisi’ne mahalle halkı tepki göstermeye devam ediyor. Yaklaşık iki yıldan beri tesisin mahallerinde yapılmaması için mücadele eden mahalle sakinleri, 24 Haziran’da milletvekilliği ve Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi seçimlerinde sandığa gitmeme kararı aldı.

 

BOYKOT EDECEKLER

 

Birçok mahalle sakini 24 Haziran’da seçimi boykot kararı alarak oy kullanmayacağını açıkladı. Taşönü Mahalle Muhtarı Kemal Çebi, konuyla ilgili açıklamalarda bulunarak bir kez daha mahallerinde Katı Atık Bertaraf ve Enerji Üretim Tesisi’ni istemediklerini yineledi. Çebi, mahalle halkından birçok vatandaşın sandığa gitmeyeceğini belirterek “Mahallemizde birçok kişi yapılacak olan Katı Atık Bertaraf Tesisi’ne tepkili. Bundan dolayı mahallemizden birçok kişi sandığa gitmeyecek” dedi.

 

KAYNAK: KARADENİZ’DE SONNOKTA-HÜSEYİN TERZİ

ETİKETLER :

İLGİLİ HABERLER

KÖYLER KATEGORİSİNDEKİ DİĞER HABERLER

YORUM EKLE

Yenile Gördüğünüz Karakterleri Giriniz


Sitede bulunan yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz. Yapılan yorumlardan yorum sahipleri sorumludur. Tedbir amaçlı olarak ip kayıt sistemi mevcuttur. Hukuki merciler tarafından istendiği zaman gizlilik çerçevesinde paylaşılacaktır.
İsRa Tasarım © Arı Haber 2013