Ana Sayfa» MANŞET

Araklılılar Belçika'da Buluştu

Eklenme: 22 Haziran 2018 21:30
»
Okunma : 977
»
Yorum : 0
0 0 0
Yazdır

Avrupa'nın en ilginç modern yapılarından biri olan Belçika'nın Sembolü Brüksel şehrinde bulunan Atomium´de Türkiye Cumhuriyeti Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB) Başkan Yardımcısı Sayit Yusuf ile Belçika Türk Spor ve Kültür Federasyonu Asbaşkanı Nedim Koçaslan Avrupalı ve Belçikalı Türklerin kanalı olan ‘A live Tv ’de bir araya geldi.

 

Kadim kültür,Spor ve medeniyetimizin mümtaz temsilcileri olarak son yıllarda Trabzon Araklı´yı yurt içinde ve dışında olmak uzeri Ülkemizi başarıyla temsil eden iki saygın yöneticileri ile bugün dünyanın dört bir yanında hayatını idame ettirmek milletimizin kurum mensupları olan Araklının güzide bölgesinde bulunan köyleri arasında yeşilvadilerde yer alan Cimla Erenler ve Değirmencik Köyü (Ağnas) Başmahalle´nın yetiştirmiş olduğu değerleri arasında gösterilen Ankara ve Belçika'da bulunan Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB) Başkan Yardımcısı Sayit Yusuf ve Belçika Türk Spor ve Kültür Federasyonu Asbaşkanı Nedim Koçaslan bulunduğu makam ve yerlerdeki toplumumun teminat altına alan kurumları oluşturmak için fedakârca çalışıp Ülkemizin ve milletimizin zor zamanlarında tasarruf ile yatırımlarla Türkiye'nin ve vatandaşın kalkınmasına, gelişmesine katkıda bulunan ve verilen desteklerle, hizmet üretmek, çalışıp ama Türkiyede ama yurt dışıda sunulan hizmetlerin bir kamu hizmeti olarak uygulanan spor´u iyileştirme ile gerçek anlamda hizmet veren ve irtibat noktaları oluşturan Spor , Kültür ve eğitim aynı zamanda çocuklarımızın anadili,dini ve Kültürünü , örf ve adetlerini,Öğrenmesi için binlerece vatandaşa hizmet verdikleri ülkemizin geleceğinde söz sahibi olması için Genç arkadaşlarımız kendilerini geliştirmeli, liderlik vasfı olan kişiler ve en üst düzeyde kaliteli Sporcu siyasetçi ,bilim ve adamı yetiştirmekle sürekli meşgul olan Trabzon Araklı'nın değeri ile bugün Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı ile Belçika Türk toplumu ile Belçika Türk Spor ve Kültür Federasyonu olarak Gürsel Kum moderatorlüğünüde Belçika'daki ilgili konuları ve Sivil Toplum Kuruluşlarımızın bu hususlara ilişkin çalışmalarını değerlendirdik.

 

Türkiye Cumhuriyeti Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB) Başkan Yardımcısı Sayit Yusuf bey´in Esas çalışması nedeniyle Yurtdışı Belçika giderek Türkiye Cumhuriyeti Brüksel Büyükelçisi Zeki Levent Gümrükçü,Türkiye Cumhuriyeti Brüksel Başkonsolosu Dilşad Kırbaşlı Karaoğlu,Türkiye Cumhuriyeti Anvers Başkonsolosu Metin Ergin ve seçim yerleri olan Brussels Expo ve Antwerp Expo’ da seçim çalışmalarını yerinde takip ederek daha sonra Sivil Toplum Kuruluşlarının Başkan ve temsilcileri ile de bir araya geldi.

 

24 Haziran 2018’de Cumhurbaşkanlığı ve 27. Dönem milletvekilliği seçimleri yapılacaktır. Yüksek Seçim Kurulunun seçim takvimini açıklamasının ardından Yurtdışı Türkler Başkanlığı olarak da Yurtdışında yaşayan vatandaşlarımızı bilgilendirmek ve bu demokratik seçime katılımı artırmak ve Yurt dışında yaşayan vatandaşlarımızın demokratik haklarını en iyi bir şekilde kullanabilmelerini sağlamak amacıyla, Avrupa’dayız.dedi Günün anısına Belçika Türk Spor ve Kültür Federasyonu Asbaşkanı Nedim Koçaslan,in hemşerisi olan Türkiye Cumhuriyeti Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB) Başkan Yardımcısı Sayit Yusuf bey´bir plakat takdım ederek Brussels Expo ,Atomium ve Antwerpen Expo´da çekilen fotoğraflar ile Sayın Sayit Yusuf ´u uğurladık.

 

 

 

 

 

ETİKETLER :

İLGİLİ HABERLER

MANŞET KATEGORİSİNDEKİ DİĞER HABERLER

YORUM EKLE

Yenile Gördüğünüz Karakterleri Giriniz


Sitede bulunan yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz. Yapılan yorumlardan yorum sahipleri sorumludur. Tedbir amaçlı olarak ip kayıt sistemi mevcuttur. Hukuki merciler tarafından istendiği zaman gizlilik çerçevesinde paylaşılacaktır.
İsRa Tasarım © Arı Haber 2013