Araklılı Mersin İl Müftüsü Oldu

ARAKLI 25 Haziran 2018 18:00

A

Ardan Müftüsü Şaban Kondi Mersin Müftülüğüne atandı. Trabzon Araklı Eren Mahallesinden olan Şaban Kondi Mersin Müftüsü olarak atanması Araklı’da sevinçle karşılandı.

 

Mersin Büyükşehir İl  Müftüsü Şaban Kondi

 

2003 yılında Mardin İli Derik ilçesine İlçe Müftüsü olarak atandı. 2005 yılında Kahramanmaraş İli Göksun ilçesine naklen tayini gerçekleştirildi. Adı geçen ilçede İlçe Müftüsü sıfatıyla görev yaparken, 2006 yılı Ağustos ayında Almanya’ya Köln DİTİB Merkez Camii Din Görevlisi olarak yurtdışı hizmetinde görevlendirildi.

 

Özellikle Almanya da Köln DİTİB Merkezde beş yıl boyunca gençlerin eğitimiyle alakalı bir çok başları çalışmalar yürütmüştür. "Kuran okunmayan Ev Kalmasın" kampanyası ile tüm dernek üyelerine ulaştı.

 

Mardin Derik'te ve Gaziantep Oğuzeli'nde "Uzun süren Taziyelerin  üç günle sınırlandırılması ve taziyelerde sigara içilmemesine" yönelik yürüttüğü çalışmalarla yanlış gelişen örf ve adetlerin istendiği takdirde değiştirilebileceğini gösterdi.

 

Özellikle personel arasında grup anlayışıyla kollektif bir çalışma yürütmesiyle dikkatleri çeken Müftü Şaban Kondi, Oğuzeli'nde Türkiye Diyanet vakfına altı dönümlük yer alarak bin m2 üzerine 7 katlı Modern Yatılı Kız Kuran Kursu kazandırdı. 

 

Gaziantep Müftülüğünde yürütülen Dini, sosyal ve Kültürel projelerde aktif rol alan, yurt içi ve yurt dışında yürüttüğü başarılı çalışmalardan dolayı başarı belgeleriyle ödüllendirilen Şaban Kondi Ardahan'da İl Müftülüğünden Mersin Büyükşehir İl Müftülüğüne terfi ettirildi

Bu Habere Yorum Yapabilmek İçin Üye Girişi Yapmanız Gerekmektedir.