Solmaz\'dan Araklı Gündemine Düşen Bomba Gibi Sözler

SİYASET 09 Temmuz 2018 18:00

A

 

Araklı için çatı aday önerdi

 

 

CHP Araklı İlçe Başkanı Mecit solmaz, 2019 yılında yapılması planlanan yerel seçimlerle ilgili açıklama yaparak çatı aday önerdi. Solmaz, “Yerel seçimlerde mutlaka Araklı’nın akil insanları bir araya gelerek partisi hangisi olursa olsun bu iktidar da olabilir muhalefet de olabilir, bir akıl birliği yaparak Araklı’yı geleceğe hazırlamalıyız.” dedi.

 

Solmaz öncelik genel seçim sonuçlarını değerlendirerek, “Öncelikle bu seçim milletimize hayırlı uğurlu olsun. Millet karar vermiştir. Bizler demokrasiye inanan insanlarız. Sonucunu beğenmesek de beş yıllık süre için katlanmak durumundayız. Bu beş yıllık süre içerisinde elimizden geldiği kadar ülkemize ve ilçemize hizmet edeceğiz demokrasiyi savunacağız.

 

Ülkenin bölünmez bütünlüğü için mücadele edeceğiz. Araklı’da hem Cumhurbaşkanlığı hem milletvekili seçimlerinde enteresan sonuçlar oldu. 16 yıllık bir iktidar var. Bölgenin en önemli unsuru tabi ki fındıktır. İkincisi çaydır ve üçüncüsü hayvancılıktır. Üçünde de geri kalmışız. Çay fiyat olarak üreticiyi tatmin etmiyor. Kota uygulaması ve üreticinin özel sektöre muhtaç edilmesi çiftçiyi mağdur ediyor.

 

Hal böyleyken biz seçimlerde elimizden geldiği kadar bu işin böyle olmadığını daha iyisinin olabileceğini hatta fındığın 15 TL olabileceğini ifade etmeye çalıştık. Hem Cumhurbaşkanı adayımız Muharrem İnce ve hem Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu bizzat söyledi ve seçime gittik. Sandıklarımıza sahip çıkmaya çalıştık. Ufak tefek hatalar olsa da seçim sonuçlarına katlanıyoruz. Millet cumhurbaşkanlığında Recep Tayip Erdoğan’a oylarını verdi. MHP de onlara oy verdi. Sonucunda birinci parti çıktılar, kendilerini tebrik ediyoruz.”

2019 yılında yapılması planlanan yerel seçimlerle ilgili de açıklamalarda bulunan Solmaz, “Yerel seçimler için Araklı’nın önde gelenleri çatı aday için bir araya gelmeli. Biz Araklı’da doğduk, Araklı’da büyüdük, araklıda yaşlanıyoruz. Bizim çocuklarımız ve torunlarımız da Araklı’da büyüyecek ve bizim gibi onlar da yaşlanacak. Eğer böyle düşünüyorsak Araklı’yı hizmet anlamındaki bu kötü zihniyetten kurtarmalıyız. İnsanlar bireysel olarak iyi insan olabilirler.

 

Araklı’da bir zihniyet var eleştirilmeyen, üstüne gidilmeyen, yaptığı şeylere ses çıkarılamayan, yapılaşmayı kültür ve gelişme olarak sayanlar var. Araklı- Kaşıkçı arasındaki yolun 10 yıldır bitirilemeyişini, eleştiremeyen ve eleştirdiğimiz halde bir sonuç alamadığımız bir Araklı var. Yerel seçimlerde mutlaka Araklı’nın akil insanları bir araya gelerek partisi hangisi olursa olsun bu iktidar da olabilir muhalefet de olabilir, bir akıl birliği yaparak Araklı’yı geleceğe hazırlamalıyız.

 

Hem kültürel yönden hem ahlaki yönden hem iş ve kalkınma yönünden. Bizim ağlarımız çok geniş. Araklı hem sahil ilçesi hem deresi var hem de yaylaları var. Bu nispetle yayla güzergahında Bayburt yolumuz vardır. Biz köprü vazifesindeyiz ve liman kentiyiz. Bizim ufkumuz çok geniş bizim akla ihtiyacımız var.” diye konuştu.

 

AHMET SUNGUR

Bu Habere Yorum Yapabilmek İçin Üye Girişi Yapmanız Gerekmektedir.