Ana Sayfa» ARAKLI

Yeni Kırkpınar Ağası Araklılı İş Adamı Oldu

Eklenme: 17 Temmuz 2018 21:01
»
Okunma : 2800
»
Yorum : 0
0 0 0
Yazdır

Yeni Kırkpınar Ağası Trabzon Araklı (Golaşa) Taşgeçit Mahallesinden Seyfettin Selim Oldu.

 

Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri'nde ağalık ihalesi yapıldı. Ağa, 722 bin TL bedelle, 2 altın kemerli, 9 yıl Kırkpınar'da ağalık yapan iş adamı Seyfettin Selim oldu. 16 Kasım 2010 tarihinde UNESCO Dünya Somut Olmayan Dünya Kültür Mirası Listesi'ne girmeye hak kazanan, tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri'nde gelecek yılın ağası da belirlendi.

 

KIRKPINAR AĞALIĞINA TEK İSİM

 

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, ihaleyi 222 bin TL ile açtı. Tek adayın yarıştığı ihalede 658'inci Kırkpınar Ağası iş adamı 722 bin TL bedelle koçun sahibi oldu.

 

İHALE 222 BİN İLE AÇILDI

 

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, "Savaşta ve barışta, zor günde iyi günde Kırkpınar Yağlı Güreşleri her zaman devam etti, bundan sonra da devam edecek. 658'inci Kırkpınar Ağalığı ihalesini şu anda başlatıyoruz. Biz, Osmanlı'ya 92 yıl başkentlik yapan Edirne'yiz. Biz Mustafa Kemal'in kurduğu Türkiye Cumhuriyeti'nin serhad şehriyiz. Bizim para ile pulla işimiz yoktur" dedi. Kırkpınar'da 9 yıllık ağalık yapan Trabzon Araklılı iş adamı Seyfettin Selim, 2 altın kemer sahibi olduğunu ve bu ağalık ile birlikte 3'üncü altın kemeri hedeflediğini söyledi.

 

ETİKETLER :

İLGİLİ HABERLER

ARAKLI KATEGORİSİNDEKİ DİĞER HABERLER

YORUM EKLE

Yenile Gördüğünüz Karakterleri Giriniz


Sitede bulunan yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz. Yapılan yorumlardan yorum sahipleri sorumludur. Tedbir amaçlı olarak ip kayıt sistemi mevcuttur. Hukuki merciler tarafından istendiği zaman gizlilik çerçevesinde paylaşılacaktır.
İsRa Tasarım © Arı Haber 2013