Araklı\'da Engelli Ailenin Yol İsyanı

ARAKLI 19 Temmuz 2018 18:00

A

Günün ilginç Haber ihbarı Akşam saatlerinde Araklı Arı Haber İhbar Hattına geldi.
 

Araklı Çankaya Mahallesine bağlı Kadakal Mevkiinde Osmanlı zamanında kalma patika yollardan evlerine ulaşmaya çalışan vatandaşlar adeta isyan ediyor.
 

9 hane bulunan mahallede evlerine yol olmayan vatandaşlar başka şehirlere göç etmek zorunda kaldığı belirtildi.Karadere yoluna yaklaşık 3km yükseklikte olan mahallede bazı aileler evlerini yapamadıkları için başka şehre göç ettikleri aktarıldı.
 

Yaz kış 2 hanenin mahallede yaşadığını belirten ihbarda engelli çocuğu bulunan aile'nin de daha önce yoldan dolayı zorluklar sebebi ile Trabzon'a taşındığı ancak maddi imkansızlıklardan dolayı tekrar bu mahalleye döndükleri belirtildi.

 

Engelli çocuğu bazen hastalandığı veya hırçınlaştığı için ailenin kendi imkanları ile sırtında ana yola götürdükleri aktarılan ihbarda hasta annesi için yol yapılan diğer mahalleye ardından buraya da yol yapılacağı sözünün verildiği ancak diğer yol bittiği zaman bu mahalleye yol yapılmadığı belirtildi.Yaklaşık 2-3 km mesafede sırtında ev ihtiyaçlarını taşıyan vatandaşlar yolun biran önce yapılmasını yetkililerden talep etti.


Mahalle sakinlerinin tamamından yol için noter onaylı izin alındığı ancak yine bir çalışma yapılmadığı belirtiliyor.

Araklı Arı Haber

Bu Habere Yorum Yapabilmek İçin Üye Girişi Yapmanız Gerekmektedir.