Ana Sayfa» ARAKLI

Araklılı Ailenin Yol İsyanı Yerel Basında!

Eklenme: 22 Temmuz 2018 18:01
»
Okunma : 3376
»
Yorum : 0
0 0 0
Yazdır

Araklı Arı Haber'in "Araklı'da Engelli Ailenin Yol İsyanı" haberi Trabzon yerel basınında manşetten verildi!


KARADENİZ'DE SON NOKTA HABERİ MANŞETTEN VERDİ!

Trabzon’un Araklı İlçesi Çankaya Mahallesi’nde 9 hanesi bulunan Kadakal mevkiinde yaşayan vatandaşlar patika yoldan evlerine ulaşmaya çalışırken yol yapılmadığı için yetkililere isyan etti. Engelli kızı Elif Tandoğan ile Kadakal’da yaşayan anne Emine Tandoğan, evlerine gidecek yol olmadığı için engelli kızını sırtında taşıyor. Anne Emine Tandoğan, “Çilemize kim son verecek” diyerek yetkililerden yardım istedi.

ÇİLELİ YOLCULUK

Tandoğan, evlerine gidecek yol olmadığı için mahalleden taşındıklarını ancak maddi imkansızlıklar yüzünden tekrar Kadalak’a geri döndüklerine söyledi. Tandoğan, “Engelli kızım bazen hastalanıyor. Hastaneye gitmemiz gerekiyor. Ana yola ulaşabilmek için yaklaşık 3 kilometre patika yoldan onu sırtımda taşıyorum. Yorulduğumda dinleniyorum. Her günümüz çileye dönüşüyor. Mahallemize yol istiyoruz” dedi.

SÖZ VERDİLER AMA…

Tandoğan, “Ayrıca benim engelli kızımda mahallemiz sakin olduğu için çok sıkılıyor. O da yaştaşları gibi eğlenmek, gezmek, dolaşmak istiyor. Ancak yolumuz olmadığı için her gün onu gezdiremiyoruz. Gezemeyince de mutsuz oluyor, hırçınlaşıyor. Yetkililerden yol yapmalarını istedik.Tüm haneler yola izin verdi yolu yapacaklardı bize söz vermişlerdi. Ancak ne yazık ki hala yolumuz yapılmadı. Tüm ilgili kurumlardan ricamız mahallemize verdikleri yol sözünü tutmalarıdır” diye konuştu.


karadenizdesonnokta - HÜSEYİN TERZİ 

 

ETİKETLER :

İLGİLİ HABERLER

ARAKLI KATEGORİSİNDEKİ DİĞER HABERLER

YORUM EKLE

Yenile Gördüğünüz Karakterleri Giriniz


Sitede bulunan yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz. Yapılan yorumlardan yorum sahipleri sorumludur. Tedbir amaçlı olarak ip kayıt sistemi mevcuttur. Hukuki merciler tarafından istendiği zaman gizlilik çerçevesinde paylaşılacaktır.
İsRa Tasarım © Arı Haber 2013