Eski Başkan Çebi\'den Herkese Örnek Olacak Davranış

ARAKLI 22 Temmuz 2018 18:00

A

Trabzon Araklı eski Belediye Başkanı Ümit Çebi den herkese örnek olacak davranış geldi.

 

 eski Başkan Çebi Denize'de yüzmek için gitmişti çevrenin pis olduğunu gören Çebi çevrede bulunan çöpleri toplayarak çevreyi daha temiz görünmesini sağladı. Ümit Çebi Konuyla ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi.

 

Devamlı denize girdiğim, Araklı, Sürmene arasındaki bölgede üç gün önce temizlik yaptığım ve küçük çöp kamyonunun yarısını dolduracak kadar çöp toplayarak kuruması için büyük kayaların arasına yığdığım çöpleri bu gün mazot ile yaktım.Bu sefer temizlik alanını daha da genişleterek resimde görülen büyük naylon çuval ile tam dört çuval daha çöp topluyarak onlarıda aynı yerde yakarak imha ettim.

 

Sahilden ayrılırken içim inanılmaz huzurluydu ve mutluydum çünkü temizlik imandandır diye buyuran hz. Muhammed Mustafa’nın s.a.v. efendimizin tebliğ ettiği İslam dininin mensubuyuz.

 

Beni en çok üzen ise, çocuk bezlerinin çok fazla olması idi.
Çocuğunun altını temizleyip te bezini sahile bırakan bir anne çocuğuna temizliği öğretebilirimi veya çocuğuna çevre temizliğinde örnek bir anne olabilirdi.

 

Konferanslar dolayısıyla Avrupa’nın en önemli ülkelerine giden bir kişi olarak, gavur dediğimiz insanların çevre temizliği noktasındaki duyarlılığı görseydik tek kelime ile utanırdık.

Batının çevre temizliği bizim İslam dinimiz gibi, bizim çevre temizliğimiz ise onların batıl Hıristiyan dinleri gibi..

 

Unutmayalım Müslüman’ın önce iç dünyası, sonra dış görünümü, evi, dili, yaşadığı çevre ve nerede bulunursa bulunsun, bulunduğu yer temiz olmalıdır.

 

Çünkü bu İslam’ın emridir ve Müslümanlında asli görevlerindendir.

Bu Habere Yorum Yapabilmek İçin Üye Girişi Yapmanız Gerekmektedir.