Araklı Kaymakamı ELİF\'in Umudu Oldu

ARAKLI 23 Temmuz 2018 18:00

A

Trabzon valiliğinin basında 20 Temmuzda çıkan haberler sonrası harekete geçmesi üzerine Araklı Çankaya Mahallesine bağlı Kadakal mevkiine ekip göndermek yerine Araklı Kaymakamımız Sayın Ömer Övünç KOŞANSU bugün(24.07.2018)  4km patika yolu yürüyerek Kadakal'a çıkıp yerinde incelemelerde bulundu,İhbar hattımıza da gelen orada yaşayan yok diyenlere karşılık Kadakal'da yaşayan aileler olduğunu kayıt altına aldı,yolun en kısa sürede Araklı Kaymakamlığı aracılığı ile yapılması sözünü verdi.


Araklı Çankaya Mahallesinde Engelli vatandaşın da yaşadığı 9 hanelin Kadakal mevkiinde basında yer alan haberler sonrası incelemelerde bulunmak üzere giden Araklı Kaymakamımız Ömer Övünç KOŞANSU b
urada Kaymakam uzun süre vatandaşlarla sohbet etti.Anayola 4 kilometre uzaklıktaki Kadakal'da Kaymakam KOŞANSU, mahalle sakini bayanlarla sohbet ederken, yol isteklerinin yerine getirileceği müjdesini verdi.
 

Kaymakam KOŞANSU  “Diğer Mahallelerimizden gelen talepleri yerine getimeye çalışacağız ve bu sorunun prosedürlerinin tamamlanarak en kısa sürede çözüme kavuşturulmasını sağlayacağız” dedi.

Mahallede yaşayanlar tarafından sevinçle karşılanan müjde sonrası da Kaymakam KOŞANSU'ya vatandaşlar teşekkür etti.Trabzon Valiliği ve Araklı Kaymakamlığının konunun takipcisi olacağını sözlerine ekleyerek mahalleden ayrıldı.

 


KOSKOCA TRABZON'DA VALİ DE Mİ YOK SESİMİZİ DUYACAK!

Bir vatandaş yol sorununu sosyal medya hesabından yetkililere seslenerek dile getirmişti.

"Dağları delip yol yapan Ak parti ve Ak partili Araklı belediyesi!

9 Haneli Çankaya Kadakal mahallesine Osmanlı'dan beri bir yol yapmak kimseye nasip olmuyor.

Soruyorum size bu engelli kardeşim herhangi bir makamdaki yetkilinin kızı olsaydı nasıl olurdu?

Bence değil yol helikopter pisti yapılırdı bu işin yıllardır olduğu gibi her daim takipçisi olmaya devam edeceğiz.Birileri sesimizi duyacak ve o yol inşallah yapılacak.

Diyeceksiniz yapılmazsa ne olacak?

KOSKOCA TRABZON'DA VALİ DE Mİ YOK SESİMİZİ DUYACAK!!!"
mesajları dikkat çekmişti.Vatandaşların bu sesine Trabzon Valiliği ve Araklı Kaymakamlığı duyarsız kalmadı

 

Sosyal Medyada müjde sonrası ise şu mesajlar paylaşıldı;

"Biz çok söz verildi fakat ilk defa kaymakam söz verdi.Yol yapılana kadar takipçisi olmaya devam edeceğiz.
Bize sahip çıkanlara teşekkür ederiz.Bizler tarafından seçilenlerin yapması gerekeni atananların yapması devletimizin gücünün sembolüdür.Var olsunlar.

Araklı Arı Haber(Yusuf Genç), Karadenizde Sonnokta Gazetesi(Hüseyin Terzi) ve
Günebakış Gazetesi (Ahmet Sungur) sesimizi gerekli mercilere ulaştırıp burada yaşayanları engelli kardeşimizi kendi yakınları gibi görüp duyurdukları için sonsuz teşekkürü borç biliriz.Allah hepsinden razı olsun" denildi.

Bizde Araklı Arı Haber olarak konunun sonuna kadar takipçisi olmaya devam edeceğiz.Kaymakamımıza duyarlılığından dolayı teşekkür ederiz (
ARAKLI ARI HABER)


ARI HABER'E GELEN İHBAR ELİFE UMUT OLDU!

Haber ihbarı 20 Temmuz'da Araklı Arı Haber İhbar Hattına geldi.

Araklı Çankaya Mahallesine bağlı Kadakal Mevkiinde Osmanlı zamanında kalma patika yollardan evlerine ulaşmaya çalışan vatandaşlar adeta isyan ediyor. 
 

9 hane bulunan mahallede evlerine yol olmayan vatandaşlar başka şehirlere göç etmek zorunda kaldığı belirtildi.Karadere yoluna yaklaşık 3km yükseklikte olan mahallede bazı aileler evlerini yapamadıkları için başka şehre göç ettikleri aktarıldı.
 

Yaz kış 2 hanenin mahallede yaşadığını belirten ihbarda engelli çocuğu bulunan aile'nin de daha önce yoldan dolayı zorluklar sebebi ile Trabzon'a taşındığı ancak maddi imkansızlıklardan dolayı tekrar bu mahalleye döndükleri belirtildi.

 

Engelli çocuğu bazen hastalandığı veya hırçınlaştığı için ailenin kendi imkanları ile sırtında ana yola götürdükleri aktarılan ihbarda hasta annesi için yol yapılan diğer mahalleye ardından buraya da yol yapılacağı sözünün verildiği ancak diğer yol bittiği zaman bu mahalleye yol yapılmadığı belirtildi.Yaklaşık 2-3 km mesafede sırtında ev ihtiyaçlarını taşıyan vatandaşlar yolun biran önce yapılmasını yetkililerden talep etti.

Mahalle sakinlerinin tamamından yol için noter onaylı izin alındığı ancak yine bir çalışma yapılmadığı belirtiliyor.(Araklı Arı Haber)

 

Araklı Arı Haber'in "Araklı'da Engelli Ailenin Yol İsyanı" haberi Trabzon yerel basınında manşetten verildi!

KARADENİZ'DE SON NOKTA HABERİ MANŞETTEN VERDİ!

Trabzon’un Araklı İlçesi Çankaya Mahallesi’nde 9 hanesi bulunan Kadakal mevkiinde yaşayan vatandaşlar patika yoldan evlerine ulaşmaya çalışırken yol yapılmadığı için yetkililere isyan etti. Engelli kızı Elif Tandoğan ile Kadakal’da yaşayan anne Emine Tandoğan, evlerine gidecek yol olmadığı için engelli kızını sırtında taşıyor. Anne Emine Tandoğan, “Çilemize kim son verecek” diyerek yetkililerden yardım istedi.

ÇİLELİ YOLCULUK 

Tandoğan, evlerine gidecek yol olmadığı için mahalleden taşındıklarını ancak maddi imkansızlıklar yüzünden tekrar Kadalak’a geri döndüklerine söyledi. Tandoğan, “Engelli kızım bazen hastalanıyor. Hastaneye gitmemiz gerekiyor. Ana yola ulaşabilmek için yaklaşık 3 kilometre patika yoldan onu sırtımda taşıyorum. Yorulduğumda dinleniyorum. Her günümüz çileye dönüşüyor. Mahallemize yol istiyoruz” dedi.

SÖZ VERDİLER AMA… 

Tandoğan, “Ayrıca benim engelli kızımda mahallemiz sakin olduğu için çok sıkılıyor. O da yaştaşları gibi eğlenmek, gezmek, dolaşmak istiyor. Ancak yolumuz olmadığı için her gün onu gezdiremiyoruz. Gezemeyince de mutsuz oluyor, hırçınlaşıyor. Yetkililerden yol yapmalarını istedik.Tüm haneler yola izin verdi yolu yapacaklardı bize söz vermişlerdi. Ancak ne yazık ki hala yolumuz yapılmadı. Tüm ilgili kurumlardan ricamız mahallemize verdikleri yol sözünü tutmalarıdır” diye konuştu.(Sonnokta-HÜSEYİN TERZİ)

Bu Habere Yorum Yapabilmek İçin Üye Girişi Yapmanız Gerekmektedir.