Ana Sayfa» ARAKLI

Tiski'den Cevap ve Açıklama

Eklenme: 14 Ağustos 2018 21:58
»
Okunma : 1533
»
Yorum : 0
0 0 0
Yazdır

 

www.arihaber.net isimli internet haber portalında, Araklı ilçesinde vatandaşların musluk suyundan kaynaklanan sebeplerden dolayı hastalandığı seklinde ifadelerin yer aldığı görülmüştür. Söz konusu iddialar gercek dışıdır. Araklı Bayram Halil Devlet Hastanesi yetkilileri de kesinlikle böyle bir durum yaşanmadığı ve basın ile bu şekilde bir bilgi paylaşılmadığını ifade etmektedirler.

 

Trabzon genelinde olduğu gibi Araklı ilçesinde de TİSKİ Genel Müdürlüğü tarafından halka sunulan şebeke suları İl Sağlık Müdürlüğü ve TİSKİ Genel Müdürlüğü tarafından numuneler alınarak ve klor kontrolü yapılarak sürekli denetim altında tutulmaktadır. Yapılan kontrollerde hiçbir sorun olmadığı görülmektedir.

 

İl Sağlık Müdürlüğü ve TİSKİ Genel Müdürlüğü gibi yetkili kurumlarca bu yönde açıklama yapılmadığı sürece vatandaşlarımızdan bu tür asılsız haberlere itibar etmemelerini önemle rica ederiz. Ayrıca gerek İl Sağlık Müdürlüğü gerekse TİSKİ Genel Müdürlüğü ekiplerince 24 saat denetimde olan içme suyu şebekelerimizi halkımızın gönül rahatlığıyla kullanmaya devam edebileceklerini kamuoyunun bilgisine sunarız.

 

ETİKETLER :

İLGİLİ HABERLER

ARAKLI KATEGORİSİNDEKİ DİĞER HABERLER

YORUM EKLE

Yenile Gördüğünüz Karakterleri Giriniz


Sitede bulunan yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz. Yapılan yorumlardan yorum sahipleri sorumludur. Tedbir amaçlı olarak ip kayıt sistemi mevcuttur. Hukuki merciler tarafından istendiği zaman gizlilik çerçevesinde paylaşılacaktır.
İsRa Tasarım © Arı Haber 2013