Tiski\'den Cevap ve Açıklama

ARAKLI 13 Ağustos 2018 18:00

A

 

www.arihaber.net isimli internet haber portalında, Araklı ilçesinde vatandaşların musluk suyundan kaynaklanan sebeplerden dolayı hastalandığı seklinde ifadelerin yer aldığı görülmüştür. Söz konusu iddialar gercek dışıdır. Araklı Bayram Halil Devlet Hastanesi yetkilileri de kesinlikle böyle bir durum yaşanmadığı ve basın ile bu şekilde bir bilgi paylaşılmadığını ifade etmektedirler.

 

Trabzon genelinde olduğu gibi Araklı ilçesinde de TİSKİ Genel Müdürlüğü tarafından halka sunulan şebeke suları İl Sağlık Müdürlüğü ve TİSKİ Genel Müdürlüğü tarafından numuneler alınarak ve klor kontrolü yapılarak sürekli denetim altında tutulmaktadır. Yapılan kontrollerde hiçbir sorun olmadığı görülmektedir.

 

İl Sağlık Müdürlüğü ve TİSKİ Genel Müdürlüğü gibi yetkili kurumlarca bu yönde açıklama yapılmadığı sürece vatandaşlarımızdan bu tür asılsız haberlere itibar etmemelerini önemle rica ederiz. Ayrıca gerek İl Sağlık Müdürlüğü gerekse TİSKİ Genel Müdürlüğü ekiplerince 24 saat denetimde olan içme suyu şebekelerimizi halkımızın gönül rahatlığıyla kullanmaya devam edebileceklerini kamuoyunun bilgisine sunarız.

 

Bu Habere Yorum Yapabilmek İçin Üye Girişi Yapmanız Gerekmektedir.