Araklılı İş Adamı Aslantürk Şimdi Üretim Zamanı

ARAKLI 16 Ağustos 2018 18:00

A

Trabzon Araklılı İş AdamıTÜKOSİAD Genel Başkanı Nurettin Aslantürk önemli açıklamalar geldi Aslantürk açıklamasında şunları söyledi.

 

Değerli dostlar öncelikle ülkemizde son haftalarda dövizin hızla yükselmesi ekonomik anlamda kaos oluşturmaktadır. Herkesin böyle dönemlerde daha cesur bir duruş sergilemesi gerekiyor. Zaman birlik ve beraberlik zamanı. Bu ülke bizim ve bizim gideceğimiz başka bir ülke yok. Daha çok milliyetçi ruhla hareket edip sorunları hep beraber çözme yolunda adım atmak gerekiyor. Sabırlı ve metanetli şekilde davranmak sorunları çok daha iyi çözme yolunda bizlere katkı sunacaktır. Felaket tellallığının hiç kimseye fayda sağlayacak tarafı yoktur.

 

Dövizdeki dalgalanma sadece ülkemizde ekonomik politikalar İle alakalı olmadığını bilmemek herhalde dünyadan habersiz olmadığımız anlamına gelir. Dünyada ekonomik savaşlar bu kadar yüksek derecede tırmanırken, Yükselen ABD doları bizim kendi paramız olmadığını hepimizce malumdur. ABD birçok ülkeye açık açık ekonomik savaş ilan ederken bizim ülkemiz içinde birtakım yaptırımlar ilan etmiş kendi parasını ülkesinde faiz oranlarını yükselterek parayı toplayarak kriz oluşturmayı başarmıştır. Krizler bir günde olmaz bu süreç uzun zamandır üzerinde çalışılıp uygulamaya konulmuştur. Birisi üfledi dağıldık hikayesi çok ahlaki değildir. Değerli dostlar, hükümetin bu ülkede yaptığı yatırımlar bİzim ekonomik kalkınmanın daha ilk ayağıdır.

 

Birden herşey tastamam bitti mantığı bizde yer etmiş ülke olarak malesef rahata alışan bir toplum oluşmuştur. Şimdi ülkede yapılan onca sanayi bölgelerine, sanayi yatırımları yaparak üretime Desdek olma zamanı. Tarıma hayvancılığı yatırım yaparak, kullanılmayan yüzbinlerle dönüm arazileri kullanma ekonomiye katkı sunma zamanı. İthalatı azaltıp ihracatı artırma zamanı. Daha çok milli ürünü kullanarak dövizin bu ülkede kalmasını sağlama zamanı. Değerli dostlar dünyada hızla kalkınan ülkeler, sadece hükümet ile değil halk olarak duyarlı davranarak milli duruşlarla bunu başarmışlardır. Bizler onbeş temmuzda bu duruşu sergilemiş bir milletiz bu buhranıda hep beraber atlatacağız. Döviz borcu olmayan bu olaylardan zarar görmeyen sadece ortalığı toz duman etmeye çalışanlar bu ülkeye böyle menfaat ve fayda sağlayamaz. Elbette yaşanan bu durum herkes İçin zor ve üzücüdür, fakat bizler bu süreci daha dirayetli davranarak hep beraber atlatacağız.

 

Önemli olan ülke olarak dimdik ayakta durmaktır. Değerli dostlar artık Türkiye eski Türkiye değil güçlü Türkiye olma yolunda ilerliyor. Dünyada bu kadar dik duran kaç ülke var. Demekki daha yolun başındayız. Herkesin elini taşın altına koyması gerekiyor. Ağlamak sızlamakta ekonomi düzelmez, hep beraber el ele verip güçlü üretimlerle daha çok çalışarak güçlü bir millet ve güçlü bir irade ile güçlü bir Türkiye olacağız.

 

TüKOSİAD (Tüm kobi sanayici ve iş adamları Derneği) Genel başkan Nurettin ASLANTÜRK

 

Bu Habere Yorum Yapabilmek İçin Üye Girişi Yapmanız Gerekmektedir.