Ana Sayfa» ARAKLI

Araklı'ya Sevindiren Gelişme Umarız Sözde Kalmaz

Eklenme: 28 Ağustos 2018 21:09
»
Okunma : 1487
»
Yorum : 0
0 0 0
Yazdır

Geçen kış yağan yoğun karda çatısı yıkılan Trabzon’un Araklı ilçesindeki stadın tribünü yıkılıp yenisi yapılacak, zemini ve çevresi modernize edilecek.

 

Gençlik ve Spor Bakanlığı, Spor Genel Müdürlüğü, milletvekilleri ve Valiliğin yanı sıra ilçe belediye ve kaymakamlığın yoğun çabasıyla ilçe stadının tribünün yıkılması, zeminin yenilenmesi ve çevresinin de modernize edilmesi için başlatılan çalışmalarda olumlu sonuç çıktı.

 

Kullanılamaz halde olan tribünün onarımı veya yıkılması konusunda yapılan incelemeler sonunda, tribünün tamamen yıkılması ve yenilenmesi kararı çıktı. Trabzon Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından yeni proje çalışmaları başlatılırken, onaylanan projeye göre sahanın zemini de değiştirilecek. Yakında ihaleye çıkarılacak yıkım işleminin ardından stat çevresinde düzenlemeler de yapılacak.

 

Belediye Başkanı Recep Çebi sportif faaliyetlerin oldukça önemli olduğunu vurgulayarak Araklı’dan birçok sporcunun çeşitli dallarda dereceye girdiğini söyledi. Bu sebeple sporcuya ve sportif faaliyetlere önem veren Belediye Başkanı Recep Çebi stadın 7 milyonluk paranın çıktığının müjdesini verdi. Konuyla ilgili olarak Başkan Çebi, ilçe halkı adına Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu’na, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’a, Trabzon Milletvekillerine ve emeği geçenlere teşekkür etti.

 

En kısa sürede ihaleye çıkarılması ve yıkım çalışmalarının başlatılması için Genel Müdürlüğün talimat verdiğini ifade eden Gençlik ve Spor İl Müdürü Birdal Öztürk, “Araklı İlçe stadı ile ilgili çalışmalara herkes büyük destek verdi. Futbolla her zaman iç içe olan bu ilçemizin stadına bir an önce kavuşması için yoğun bir çalışma takvimi oluşturuluyor” dedi.

ETİKETLER :

İLGİLİ HABERLER

ARAKLI KATEGORİSİNDEKİ DİĞER HABERLER

YORUM EKLE

Yenile Gördüğünüz Karakterleri Giriniz


Sitede bulunan yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz. Yapılan yorumlardan yorum sahipleri sorumludur. Tedbir amaçlı olarak ip kayıt sistemi mevcuttur. Hukuki merciler tarafından istendiği zaman gizlilik çerçevesinde paylaşılacaktır.
İsRa Tasarım © Arı Haber 2013