Ana Sayfa» ARAKLI

Yağmurdere-Çatak yolunda asfalt çalışmaları sürüyor

Eklenme: 05 Ekim 2018 16:58
»
Okunma : 1397
»
Yorum : 0
0 0 0
Yazdır

Gümüşhane ile Trabzon arasındaki en önemli bağlantı yollarından birisi olan Yağmurdere-Çatak (Araklı) bağlantı yolunun ilimiz sınırlarında il özel idaresi tarafından yürütülen asfalt çalışmaları devam ediyor.
 

Önceki yıllarda mevcut yolda yapılan genişletme çalışmalarının ardından özellikle yaz aylarında Yağmurdere vadisinde yer alan 18 köyümüz ile yayla turizmi açısından önemli olan bölgedeki yaylacıların ulaşım sağladığı en önemli bağlantı yollarından birisi olan yolda bu yıl temel, alt temel ve sanat yapıları tamamlandıktan sonra Yol ve Ulaşım Hizmetleri asfalt ekibi tarafından KÖYDES projesi kapsamında asfalt çalışmaları gerçekleştirildi.

 

Yolun Yağmurdere’den itibaren Gümüşhane sınırındaki  5,3 kilometrelik kısmında 3,7 kilometrelik bölümde sathi kaplama asfalt yapılarak bitirildi.
 

Önceki yıllarda asfaltı yapılan 1,6 kilometrelik kısmında ise bu hafta içinde Bitümlü Sıcak Karışım (BSK) asfalt ile yama ve kısmen serme çalışması yapılacak ve çalışmalar Gümüşhane sınırları boyunca tamamlanmış olacak.


Araklı Arı Haber/Ramazan Uzun
 

 

ETİKETLER :

İLGİLİ HABERLER

ARAKLI KATEGORİSİNDEKİ DİĞER HABERLER

YORUM EKLE

Yenile Gördüğünüz Karakterleri Giriniz


Sitede bulunan yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz. Yapılan yorumlardan yorum sahipleri sorumludur. Tedbir amaçlı olarak ip kayıt sistemi mevcuttur. Hukuki merciler tarafından istendiği zaman gizlilik çerçevesinde paylaşılacaktır.
İsRa Tasarım © Arı Haber 2013