Ana Sayfa» ARAKLI

Araklılı Esnafın Sapanca'da Yanan İşyeri Yapıldı

Eklenme: 06 Ekim 2018 14:48
»
Okunma : 2783
»
Yorum : 0
0 0 0
Yazdır

Araklı eski esnaflarından Hüseyin Uzun(Karadere Market)'un sapanca sahilinde uzun zamandır işlettiği REIS'IN YERI adlı işletmede dahil 10 işletme 30 Haziran'da yanarak kül olmuştu.


SAKARYA’nın Sapanca ilçesinde göl kıyısında bulunan yan yana 10 kafeterya, çıkan yangında kullanılmaz hale gelmişti.Aynı bölgede bir ev ve işyerinde çıkan yangınlar da söndürülürken, kundaklama yapan kişinin kimliği tespit edilmiş ve yine aynı yerde dükkanı olan psikolojik sorunları bulunan bir esnaf olduğu belirlenmişti.

Hüseyin Uzun Arı Haber'e yaptığı açıklamada "75 gün üzerine yeni iş yerimizi Allah'ın izniyle hizmete açtık,emeği geçen başta Sakarya Valimize ve Sapanca Beledıye Başkanı Doktor Aydın Yılmazer'e teşekkür ederiz."dedi.

Uzun yıllar Araklıda Esnaflık yapan Karadere Market işletmesi sahibi Hüseyin Uzun Sakarya’nın göz bebeği olarak nitelendirilen Sapanca Sahilinde Reis'in Yeri Kafe ve Restaurant ile ticaret hayatına yine devam ediyor.

Hüseyin Uzun,Sapanca Sahilinde bulunan işletmeler içerisinde tek Trabzonlu işletme olduğunu ve gelen müşterilerin çoğunluğunun Karadenizli hemşehrilerimiz olduğunu belirtti.

Geçmişte olan İlgiden dolayı memnuniyetini dile getiren Uzun;
"Trabzonlu olduğumuzu duyan hemşehrilerimiz uğramadan geçmediği bir işletme haline geldik ve bu yolu kullanan ayrıca burada üniversite okuyan veya yaşayan hemşehrilerimizin çayımızı içmeden buradan geçmemesini istiyoruz.75 gün boyunca işletmemiz kapalı kaldı ve bir yıldır beklediğimiz sezonda böyle bir olayla karşılaştık.İnşallah bu yeni başlangıç hayırlara vesile olur." dedi.

(0532 172 94 61) Numaralı Telefondan işletmeye ulaşabilirsinizETİKETLER :

İLGİLİ HABERLER

ARAKLI KATEGORİSİNDEKİ DİĞER HABERLER

YORUM EKLE

Yenile Gördüğünüz Karakterleri Giriniz


Sitede bulunan yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz. Yapılan yorumlardan yorum sahipleri sorumludur. Tedbir amaçlı olarak ip kayıt sistemi mevcuttur. Hukuki merciler tarafından istendiği zaman gizlilik çerçevesinde paylaşılacaktır.
İsRa Tasarım © Arı Haber 2013