Ana Sayfa» ARAKLI

Araklı'ya Bunu'da Yaptılar Kabul Etmiyoruz

Eklenme: 18 Ekim 2018 19:27
»
Okunma : 6079
»
Yorum : 2
0 0 0
Yazdır


Trabzon Büyükşehir Belediye Meclisinin Seyfullah Kınalı Başkanlığındaki toplantısında alınan kararla Trabzon ve Rize'nin Çöpünün Sürmene'den sonra Araklı'ya depolanması kararı çıktı.

 

Araklı Belediye Başkanı Recep Çebi, Meclis Üyeleri Mehmet Öztürk, Kenan Bağçiçek ,Hüseyin Kalaycı ve MHP Şalpazarı Belediye Meclis Üyesi Hüsnü Kaya oylamada Araklı Çöp Depolama tesisinin aleyhine oy verirken diğer meclis üyeleri evet dedi. Meclis Başkanı Seyfullah Kınalı Araklı'ya yapılacak Çöp Tesisinin Sürmene'deki gibi vahşi depolama olmayacağını modern tesis kurulacağını ve çöpün altın olduğu bir dönemde olduklarını artık çöpten Enerji üretileceğini söyledi. Araklı Belediye Başkanı Recep Çebi; Halkımızla birlikte Araklı Turup'ta Çöp Depolamaya karşı çıktık bunu başardık. Çimento Fabrikasının  taşocağının olduğu alana bize kokusuz modern tesis kurulacağını söyleyerek ikna ettiler inşallah dedikleri gibi olacaktır. Yoksa yine karşılarında bizi bulurlar dedi. 

 

 Meclis Üyesi Mehmet Öztürk ise “bu çöp tesisi yararlı bir şey olsaydı unutmayın bunu ne Araklı'ya nede Sürmene'ye yedirtmezlerdi. İyi bir şey olduğunu iddia edip, oy kullanan diğer üyeler isterlerse yapılacak tesisi kendi ilçelerine alabilirler” dedi.

 

  Öztürk Meclis Başkanı Seyfullah Kınalı'ya da “Sayın Kınalı Unutma ki sende bir Araklılısın, bu tesis eğer dediğin gibi modern kokusuz tesis değilse Araklı'ya bu sıkıntıyı yaşatma" şeklinde sitem etti.

 

İsmail Hakkı Küçükali ise, Araklı'ya kurulacak Çöp tesisinin Modern enerji üretim tesisi olduğunu bilmesem bende hayır verirdim ama inanıyorum ki Araklı'ya modern bir Çöp tesisi kurarak örnek olacaktır. 

 

ETİKETLER :

İLGİLİ HABERLER

ARAKLI KATEGORİSİNDEKİ DİĞER HABERLER

YORUM EKLE

Yenile Gördüğünüz Karakterleri Giriniz
Osman Köseoğlu 19 Ekim 2018 00:23
Araklıda çöp isetmiyoruz
Ramazan 18 Ekim 2018 20:51
Neden başka ilçeler değilde sürmene arakli
Bir araklili olarak inşallah araklinin huzuru kaçmaz


Sitede bulunan yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz. Yapılan yorumlardan yorum sahipleri sorumludur. Tedbir amaçlı olarak ip kayıt sistemi mevcuttur. Hukuki merciler tarafından istendiği zaman gizlilik çerçevesinde paylaşılacaktır.
İsRa Tasarım © Arı Haber 2013