Araklı Milli Eğitimden Güneydoğu Kültür Gezisi

ARAKLI 01 Kasım 2018 18:00

A


Mehmet Rıza Keskinsoy’un İlçe Milli Eğitim Müdürü olarak atanmasının ardından sosyal ve kültürel anlamda da başlatılan etkinliklere bir yenisi daha eklendi.

“ Gezelim Görelim ” sloganı ile ilçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Rıza KESKİNSOY, 13 kurum personeli ve İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Dursun Ali AYAZOĞLU katılımıyla güneydoğu anadolu gezisi düzenledi.

İLK DURAK MALATYA SABAH NAMAZI ADIYAMAN
 

  

İlçe Milli Eğitim ekibi gezini ilk durak noktası olarak Malatya'yı tercih etti. 27 Ekim Cumartesi sabaha karşı 02:42'de Malatya şehir merkezinde dinlendiler. Verilen aranın ardından Adıyamana geçilerek, bölgenin tarihi camiilerinden biri olan Ulu Camide sabah namazı programı gerçekleştirdiler.
ŞANLI VE GAZİ ŞEHİRLER UNUTULMADI

Milli mücadele yılarında düşmana ağır bir yenilgi vererek tarihte anlamlı ve derin ilzer bırakn Urfa ve Antep ziyaret edilerek. Tarih ve maneviyatları hakkında bilgi edinildi.

Tarihi yerleri ve güzellikleri ile meşhur olan Şanlıurfa'da Balıkgöl ve etrafında yer alşan tarihi çarşılar gezilerek bölge hakkında bilgi edinildi.

Fıstığı, baklavası ve sofrası kadar Hanları da meşhur olan Gaziantep'te önce Tütünhan ziyaret edildi. Ardından Türkiye'nin en büyüğü, Dünya'nın ise 4. büyük hayvanat bahçesi ziyareti sonrasında Uğurlu kaplıcaları ziyaret edilerek kaplıca hakkında bilgi edinildi.


HALİFE DÖNEMİ CAMİİSİ ZİYARET EDİLDİ

Birecik'te  Fırat Nehri kenarında Fırat'ın akışına günün batışını seyreden ekip buradan Hatay Antakya Harbiye'de Şelale bölgesine geçerek Antakya hakkında bilgi edindi. Anadolu topraklarındaki ilk mescit olan Habibi Neccar Camii ziyaret edildi. Hz Ömer zamanında inşa edilen Habibi Neccar Camiinde akşam namazı programı yaptıktan sonra Camii ve külliyesi gezilerek tarihi hakkında bilgi edinildi.

  
KATKIDA BULUNAN HERKESE TEŞEKKÜR EDERİM

Güneydoğu Anadolu turunun son durağı olan Kayseri'de 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla şehir merkezinde yapılan etkinliklere katılıp ardından Kayseri merkezde bulunan tarihi yerleri gezerek tamamladılar.

Araklı İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Rıza KESKİNSOY  "Hava şartlarının çok güzeldi. Yolculuğumuzda sorunsuz bir şekilde geçti. Kültür turu kapsamında yaptığımız ziyaretlerin gönülleri, manzaraların gözleri, doyurduğunu" ifade etti. Geziye katılan ve katkıda bulunan herkese teşekkürlerini ileten Keskinsoy, "Gönül isterdiki daha geniş kapsamlı olsun.Göreve geldiğimiz günden beri kurum içi personelin birbirleri ile iletişimin güçlü olması gerektiğini savunuyor ve bunun için bir çok etkinlik düzenliyoruz. Bu ve benzeri sosyal ve kültürel etkinliklerin artarak devam edecektir." dedi.

Araklı Arı Haber

Bu Habere Yorum Yapabilmek İçin Üye Girişi Yapmanız Gerekmektedir.