Ana Sayfa» ARAKLI

Araklılı Büyükçekmece'den Aday Adayı Oldu

Eklenme: 11 Kasım 2018 17:33
»
Okunma : 1271
»
Yorum : 2
0 0 0
Yazdır

Trabzon Araklının yetiştirdiği değerlerden Avukat Celal Babayiğit İstanbul Büyükçekmece'de AK Parti Belediye Başkanı Aday Adayı oldu.

Araklı Yiğitözü Mahallesinden Babayiğit,geçen dönemde Büyükçekmece'de Belediye Başkan adayı ve Akparti Milletvekili Aday Adayı olan Celal Babayiğit’in adaylığının hayırlara vesile olmasını dileriz.
 

CELAL BABAYİĞİT KİMDİR?

1971 yılında Trabzon’un Sürmene ilçesinde doğdu. 

İlk ve orta öğrenimini Trabzon Araklı ilçesinde tamamlayan Babayiğit, Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden 1992 yılında mezun oldu. Eğitim hayatına yüksek lisans eğitimi ile devam etmektedir. 

1995-2000 yılları arasında hakimlik stajerliği ile Manisa ili Alaşehir ilçesinde mesleki iş hayatına başlayan BABAYİĞİT sırasıyla; Ağır Ceza Mahkemesi, Sulh Ceza Mahkemesi ve Sulh Hukuk Mahkemesinde hakimlik görevlerinde bulundu. 

2000 yılında kendi isteğiyle hakimlik görevinden ayrılarak mesleki iş hayatına serbest avukat olarak devam etmektedir. Siyasi hayatında çok çeşitli görevlerde bulunan Av.Celal Babayiğit; 2002 yılında Büyükçekmece Tepecik Kurucu Belde Başkanlığı, 2004 yılında yerel seçimlerde Büyükçekmece Tepecik Belediye Meclis Üyeliği ve Belediye Başkan Yardımcılığı ile Büyükşehir Belediyesi Encümen Üyeliği görevlerinde bulundu. Bu süre zarfında AK PARTİ Büyükçekmece İlçe Başkan Yardımcısı olarak görev yaptı. 

2009 yerel seçimlerinde Beylikdüzü ilçesi kontenjan meclis üyesi adayı oldu. 

2009-2012 yılları arasında Beylikdüzü İlçe Başkanlığı görevinde bulunan Av.Celal Babayiğit evli ve 2 çocuk babasıdır. 

Babayiğit Ak Parti Büyükçekmece ilçe başkanlığı ardından son yerel seçimlerde Belediye Başkan adayı olarak seçimlere girdi.

Son milletvekili seçimlerinde ise Akparti'den İstanbul 3.Bölge aday adayı olarak başvuruda bulunmuştu.


Araklı Arı Haber

ETİKETLER :

İLGİLİ HABERLER

ARAKLI KATEGORİSİNDEKİ DİĞER HABERLER

YORUM EKLE

Yenile Gördüğünüz Karakterleri Giriniz
Ayşenur çebi 14 Kasım 2018 00:41
Özgen ilkokulundan arkaşım hemşerimdir çok Çalışkan zekidir yakışır arkadaşıma yolu açık olsun
Ayşenur çebi 14 Kasım 2018 00:41
Özgen ilkokulundan arkaşım hemşerimdir çok Çalışkan zekidir yakışır arkadaşıma yolu açık olsun


Sitede bulunan yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz. Yapılan yorumlardan yorum sahipleri sorumludur. Tedbir amaçlı olarak ip kayıt sistemi mevcuttur. Hukuki merciler tarafından istendiği zaman gizlilik çerçevesinde paylaşılacaktır.
İsRa Tasarım © Arı Haber 2013