Araklılı Sakarya\'dan Aday Adaylığını Açıkladı

ARAKLI 10 Kasım 2018 18:00

A

Aslen Trabzon Araklılı Çankaya Mahallesinden Sakarya Doğumlu ve Sakarya'da ikamet eden Mahmut Tandoğan Sakarya Erenler Belediye Başkanlığı için Akparti'den Aday Adayı olduğunu açıkladı.Tandoğan son seçimlerde Sakarya'dan Akparti  Milletvekili Aday Adayı olmuştu.


Tandoğan Açıklamasında; "Çok değerli kardeşlerim, Allah nasip ederse,12 Kasım 2018 Pazartesi günü, saat 13.30 da Sakaryamızın güzide bir ilçesi olan Erenler'den Belediye Başkan Aday Adaylık başvurumu,Erenler Ak Parti ilçe Teşkilatına yapacağım.Bekliyorum inşallah.Gayret bizden, tevfik Allah'tandır."dedi.


Mahmut Tandoğan Kimdir?
1968 Sakarya Erenler Yazılı Mahallesi doğumludur.Aslen Trabzon Araklı Çankaya Mahallesindendir.

Aziziye Kur'an Kursunda okuyan Tandoğan 9 ay gibi bir sürede Hafızlığını tamamladı.Adapazarı İmam Hatip Lisesini bitirdi.Bursa Uludağ Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümünden mezun oldu.

Ankara Ufuk Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümünden Yüksek Lisans Yaptı.
TBMM Milletvekilliği danışmanlığı başta olmak üzere uzun yıllar danışmanlık yaptı.RP,FP,SP Genel Merkezlerinden çalıştı ve üst düzey görevlerde bulundu.


Genel Merkez seçim başkanlığı,seçim koordinasyon başkanlığı görevlerini yaptı.


7 Haziran 2015 Milletvekili seçimlerinde ve 1 kasım 2015 Genel seçimlerinde ve son genel seçimlerde Akparti'den Sakarya Milletvekili Aday Adayı oldu.


Seçim Konusunda yayımlanmış 6.baskısı yapılmış 7.baskısı hazırlanan 2 kitabı vardır.
Milli Gençlik Vakfı Genel Başkan Yardımcısı,Anadolu Gençlik Derneği Kurucu ve İlk Genel Başkanı.Cansuyu Yardımlaşma Derneği Kurucusu ve Yöneticisi.

 

Mahmut Tandoğan Evli ve 3 Çocuk Babasıdır.


Araklı Arı Haber/Ramazan Uzun

Bu Habere Yorum Yapabilmek İçin Üye Girişi Yapmanız Gerekmektedir.