Araklı Belediyesi AMP teknolojisini kullanmaya başladı

ARAKLI 13 Kasım 2018 18:00

A

Araklı Belediye Başkanlığı AMP teknolojisini kullanmaya başladı. E-belediye sistemi ile vatandaşlara online hizmet veren Araklı Belediyesi şimdi de AMP teknolojisini kullanmaya başladı. Gelişen teknoloji ile mobil cihazların kullanımı oldukça arttı. İnsanlar neredeyse tüm işlemlerini artık mobil cihazlardan yapmaya başladı. Hal böyle olunca Araklı Belediye Başkanlığınca çalışma başlatıldı. 

 

Belediye Başkanı Recep Çebi vatandaşlara çok daha iyi hizmet verebilmek adına teknolojik çalışmalara önem verdiğini açıklayarak; ‘’Araklı’da vatandaşlarımızın belediyemizden en iyi şekilde faydalanmaları sağlamak için her türlü yeniliği kullanmayı hedef edindik. Bu sebeple e-belediye sistemine geçiş yaptık. Teknoloji oldukça ilerledi. Artık her evde en az bir telefon var. İnsanlar artık ödemelerini internet üzerinden  gerçekleştirebiliyor. Bizlerde belediye olarak teknolojinin bu nimetlerinden faydalanmak istedik. AMP, yani Hızlandırılmış Mobil Sayfalar ile vatandaşımız belediyenin web sitesine telefonundan ve tabletinden çok daha hızlı erişim sağlayabiliyor. Ödemelerini belediyeye gelmeden hızlı bir şekilde gerçekleştiriyor. ’’ ifadelerine yer verdi.

 

Peki AMP nedir?

 

AMP’nin açılımı Accelerated Mobil Pages’dir, bu ismin Türkçe karşılığı ise “Hızlandırılmış Mobil Sayfalar”. Adından da anlaşılabileceği üzere, AMP kodlama yönteminin kullanım amacı, web sitenizdeki içeriklere mobilde daha hızlı erişilebilmesidir.

 

Google AMP kullanarak mobildeki kullanıcı sayısını artırmayı amaçlamakta. Bu nedenle AMP kodlama sistemi kullanan siteleri ön belleğinde saklamakta ve kullanıcı mobilden bu siteye erişmek istediğinde, erişimi daha hızlı bir hale getirmektedir.

 

AMP ile sayfa yapılandırması yaptığınız zaman, site kullanıcılarınıza çok daha hızlı bir erişim imkânı sunarsınız. AMP aynı zamanda sitenizin sunucusuna da trafik kolaylığı sağlar. Bu anlamda AMP kodlaması son derece faydalıdır. Günümüzde bir web sitesinin başarı kriterlerinden belki de en önemlisi kullanıcı deneyimi.

 

Bir kullanıcı erişim sağladığı web sitesinde hızlı ve kolay bir deneyim yaşamazsa, siteyi bir daha ziyaret etmekte tereddüt ediyor. Mobil erişim gün geçtikçe arttığı için de AMP’nin kullanılması elzem duruma geliyor.

Bu Habere Yorum Yapabilmek İçin Üye Girişi Yapmanız Gerekmektedir.