Araklı Halk Eğitim\'den Anlamlı Çalışma

ARAKLI 13 Kasım 2018 18:00

A

Araklı Halk Eğitimi Merkezi, üniversiteye hazırlık kursunda kurs gören öğrencilerine hedef belirleme ve motivasyon konusunda anlamlı bir çalışmaya imza attı. Kurum idaresi  “Gençlerle Başbaşa” sloganıyla farklı kesimlerden kariyer sahibi başarılı insanları gençlerle buluştururken bir yandan da tarihsel birikimimiz ve dünyanın güncel durumu konusunda gençler üzerinde farkındalık oluşturmaya çalışıyor.

 

Bu kapsamda üniversiteye hazırlanan gençlerin dersliklerinin bulunduğu koridor bu amaca hizmet eder şekilde hazırlanmış. Koridorun girişinde üzerinde “Dünya Sizi Bekliyor” ifadesinin yer aldığı büyükçe bir dünya haritası var. Öğrenciler her sabah kuruma geldiklerinde, ders girişi ve çıkışlarında bu manzara ile karşılaşıyorlar.

 

Haritaya bakıldığında ise haritada Doğu Türkistan, Filistin, Arakan gibi zulüm altındaki insanların topraklarının başka ülkelerin toprakları olarak gösterildiği görünüyor. Aslında dikkat çekilmek istenen nokta da tam olarak burası. Kurum idaresi bu yolla dünyanın gerçekten Hakkı ve adaleti savunacak Türk gençliğini beklediğini anlatmaya çalışıyor. Her sabah derse geldiğinde, her teneffüs arasında ve her gün kurstan çıkarken gençlerin bu manzarayı görüp sorumluluklarını fark etmelerini arzu ettiklerini söylüyor. Yoruldum, uykum var, canım istemiyor, kafam almıyor gibi kelimeleri literatürden çıkarmalarını, dünyada beklenen olduklarını bilmelerini ve kendisine umut bağlayanların umudunu boşa çıkarmamak adına yılmaz, yorulmaz ve yıkılmaz bir gayretle çalışmak gerektiğini vurgulamayı amaçlıyor.

 

Tüm bunlarla birlikte yüksek hedefler ve idealler belirleyerek gençleri motive etmeyi amaçladıklarını söyleyen kurum müdürü Süleyman ŞENTÜRK “Gençlerimize bu yolun zorlu olduğunu, çileli olduğunu, sabır, azim ve gayret gerektirdiğini söylüyoruz. Tarihten aldığı güçle yeni dirilişlere kapı aralayacak iman ve imkâna sahip olduklarını görmelerini arzuluyoruz.

 

Başkalarının hayal dahi edemediği şeyleri şanlı ecdadımızın hedef tayin ettiğini, hedeflediklerini de gerçeğe dönüştürme yolunda gemileri karadan yürüttüklerini örnek veriyor ve umutsuz olmamaları gerektiğini öğütlüyoruz. Çalıştıkça çabaladıkça nice imkânsız görülenlerin imkâna dönüştüğüne şahit olacaklarını anlatıyoruz. Ve eğer yılgınlığa düşerseniz “Dünya Beni Bekliyor” demelerini ve dört elle çalışmaya sarılmalarını arzu ettiğimizi ifade ediyoruz” dedi.

Bu Habere Yorum Yapabilmek İçin Üye Girişi Yapmanız Gerekmektedir.