Araklı Ak Parti\'de Son Belediye Başkan Aday Adayı O Oldu

SİYASET 16 Kasım 2018 18:00

A

Trabzon Araklı Belediye Başkanlığına son günde Aday Adayı oldu.

 

Araklı Merkezköy Mahallesi nüfusuna kayıtlı Orman Mühendisi Galip Genç Ak Parti Araklı Belediye Başkan Aday Adayı oldu.

 

Galip Genç Kimdir

 

1979, Araklı doğumlu Galip Genç, ilkokula kadar Araklı/Merkezköy’de yaşamıştır. İlköğrenimini Trabzon Kurtuluş İlkokulu, ortaokul ve lise eğitimini ise Akçaabat İmam Hatip Lisesi’nde tamamlamıştır.

 

1998 yılında kazandığı Karadeniz Teknik Üniversitesi Orman Mühendisliği bölümünden 2002 yılında mezun olmuştur. 


Askerlik hizmetinin ardından 2004 yılında ilaç dağıtım ve pazarlama sektöründe çalışmaya başlamış, ülkemizin önde gelen ilaç firmalarında dört yıl başarıyla çalışmıştır. Fakat dedesinden ve babasından gelen esnaflık sevgisiyle ticarete atılmış, kısa sürede üç şubeye ulaşmıştır.

 

Bu şirket Trabzon’un lider kadın - çocuk giyim ve bebek araç gereci firmalarından birine dönüşmüştür. Yöneticisi olduğu şirket ayrıca e-ticaret ve araç-gereç üretimi alanında da adından söz ettirmektedir.


Siyasete ilgisi henüz lise yıllarında başlayan Galip Genç, Refah Partisi’nin Akçaabat Gençlik kollarında aktif biçimde görev almıştır. 1994 yılında büyük seçim zaferiyle sonuçlanan uğraşlarda neferi olduğu davanın başarısı için ter dökmüştür. Ardından AK Parti’nin kuruluş döneminde ve ilk seçim zaferinde bu kez Trabzon, Merkez ilçe gençlik kolları üyesi olarak sahada faal olarak çalışmalara katılmıştır. 


Ticari faaliyetleri dışında ülkemizde ve Avrupa’da onlarca şehri bizzat gözlemleyerek kendini yerel yönetimlere hazırlamıştır.

 

Bu Habere Yorum Yapabilmek İçin Üye Girişi Yapmanız Gerekmektedir.