Araklı\'nın en Güzel Köyüne Muhtar Adayı Oldu

ARAKLI 16 Kasım 2018 18:00

A

Araklı’nın Sevilen güzel insanlarından Araklı Pervane Mahallesi sakinlerinden Halit Aslandağ Pervane Köyü Mahalle Muhtarlığına Aday olduğunu açıkladı.

 

Halit Aslandağ Kimdir

 

13 yaşında hayat şartları ve o günün koşullarından dolayı güzel köyünde ayrılarak gurbete Almanya’ya gitti. yurt dışında yaklaşık 40 yıl çalıştı. gurbette giden bir çok köylüm gibi oda köyüne dönme hayali ile yaşadı.

 

 çalıştığı sürede köy hasretini siz değerli köylülerini ve akrabalarımdan yurt dışında olanlarla vakit geçirerek, etkinlikler yaparak giderdi.

 

 bu tür etkinlikler köylüleriyle talepleri sonrasından Trabzon’da ve İstanbul’da artarak devam etti. Avrupa’da köy derneği’ninkurucu başkanlığı yaptı. İstanbul’daki derneğin kuruluşuna öncülük etti.


yurt dışında emekli olduktan sonra 2010 yılında itibaren özlemini duyduğu ülkesinde ve köyünde yaşamaya devam etme kararı aldı. 2010 yılında sonra Türkiye’nin her yerindeki köylülerini hiçbir beklenti içerisinde olmadan ziyaret etti.

 

Halit Aslandağ   darda olan köylülerine destek olmak için yardım topladı. köylüleriyle oluşturduğu bu güzel ilişki sonrasında sürekli olarak köylülerinden pervane köyü muhtarlığını yapmam konusunda yoğun talepler ve telefonlar aldı.

 

 Yıllar köylülerine kendini adayan birisi olarak hiçbir görevden kaçmadı.

Bu Habere Yorum Yapabilmek İçin Üye Girişi Yapmanız Gerekmektedir.