Ana Sayfa» ARAKLI

Sürmene'de Mangala Turnuvası düzenlendi

Eklenme: 23 Kasım 2018 22:48
»
Okunma : 429
»
Yorum : 0
0 0 0
Yazdır

“Sürmene’de 24 Kasım Öğretmenler Günü Mangala Turnuvası” Sürmene Kaymakamlığı ve Sürmene İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle 24 Kasım Öğretmenler Günü Mangala Turnuvası düzenlendi.

 

Koordinatörlüğünü Sürmene İlçe Mem Özel Büro Gamze TUTİ’nin yaptığı turnuvaya farklı ilçelerden toplamda 40 öğretmen katıldı. Turnuvada çok eğlenceli ve bir o kadar çekişmeli dakikalar yaşandı. Turnuvada Mustafa ÖZTÜRK, Murat ÇAĞLAR ve Nurcan ÖZDEMİR GÜLER dereceye girdi.

 

Turnuvaya bizzat katılarak mangala da oynayan Sürmene Kaymakamı Mehmet Alper ÇIĞ “Anadolu’nun farklı bölgelerinde farklı isim ve kurallarla oynanan, atalarımızdan yadigar kalan Mangala zeka oyunumuza sahip çıkılması, bu tarz organizasyonların oluşturulması ve devam ettirilmesi bizim çok önemlidir.

 

İfadesini kullanırken, İlçe Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim REVİ, “Unutulmaya yüz tutan oyunları gün ışığına çıkarmak, yeni nesle aktarmak, tanıtmak, sevdirmek ve de öğretmenlerimizde de farkındalık oluşturmak amacıyla bu turnuvayı düzenledik.” dedi.

ETİKETLER :

İLGİLİ HABERLER

ARAKLI KATEGORİSİNDEKİ DİĞER HABERLER

YORUM EKLE

Yenile Gördüğünüz Karakterleri Giriniz


Sitede bulunan yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz. Yapılan yorumlardan yorum sahipleri sorumludur. Tedbir amaçlı olarak ip kayıt sistemi mevcuttur. Hukuki merciler tarafından istendiği zaman gizlilik çerçevesinde paylaşılacaktır.
İsRa Tasarım © Arı Haber 2013