Sürmene\'de Mangala Turnuvası düzenlendi

ARAKLI 22 Kasım 2018 18:00

A

“Sürmene’de 24 Kasım Öğretmenler Günü Mangala Turnuvası” Sürmene Kaymakamlığı ve Sürmene İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle 24 Kasım Öğretmenler Günü Mangala Turnuvası düzenlendi.

 

Koordinatörlüğünü Sürmene İlçe Mem Özel Büro Gamze TUTİ’nin yaptığı turnuvaya farklı ilçelerden toplamda 40 öğretmen katıldı. Turnuvada çok eğlenceli ve bir o kadar çekişmeli dakikalar yaşandı. Turnuvada Mustafa ÖZTÜRK, Murat ÇAĞLAR ve Nurcan ÖZDEMİR GÜLER dereceye girdi.

 

Turnuvaya bizzat katılarak mangala da oynayan Sürmene Kaymakamı Mehmet Alper ÇIĞ “Anadolu’nun farklı bölgelerinde farklı isim ve kurallarla oynanan, atalarımızdan yadigar kalan Mangala zeka oyunumuza sahip çıkılması, bu tarz organizasyonların oluşturulması ve devam ettirilmesi bizim çok önemlidir.

 

İfadesini kullanırken, İlçe Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim REVİ, “Unutulmaya yüz tutan oyunları gün ışığına çıkarmak, yeni nesle aktarmak, tanıtmak, sevdirmek ve de öğretmenlerimizde de farkındalık oluşturmak amacıyla bu turnuvayı düzenledik.” dedi.

Bu Habere Yorum Yapabilmek İçin Üye Girişi Yapmanız Gerekmektedir.