Araklılı Aydın İl Başkanı Oldu

ARAKLI 08 Aralık 2018 18:00

A

Trabzon Araklı Taşönü Mahallesinden Cemal Sarı İYİ Parti Aydın İl Başkanlığına atandı.Cemal Sarı Aydın  Aydın Kuşadası Türk Ocak’ları Başkanlığı görevini yürütüyordu.

 

Aydın’daki siyaset gündemi daha çok aday belirleme süreciyle ilerlerken, İYİ Parti’deki şok değişiklik gündeme bomba gibi düştü. Cuma akşam saatlerinde İYİ Parti Genel Merkezi tarafından aranarak görevden alındığı tebliğ edilen Betül Akçanal’a, görevini Türk Ocakları Kuşadası Şube Başkanı Cemal Sarı’ya devretmesinin söylendiği öğrenildi. Akçanal’ın yönetiminde yer alan Sarı’nın bugün görevi devralacağı belirtilirken, Akçanal’ın neden görevden alındığına dair bir bilgilendirmenin yapılmadığı öne sürüldü.   
 


  İYİ Parti’nin yeni İl Başkanı Cemal Sarı yaptığı ilk değerlendirmede de, “Genel Merkez'imizin takdiriyle Cuma akşamı itibariyle böyle bir görev tevdi edildi. Bugün saat 18.00’de de il binamızda devir teslim töreni yapılacak. Genel Merkez’den yöneticilerimiz de orada olacaklar ve o tebliği yapacaklar. Dolayısıyla bugün akşam itibariyle böyle bir değişiklik olacak. Görev değişikliği ile ilgili olarak da herhangi bir neden belirtilmedi. Bu tamamen Genel Merkez'in takdirinde gelişen bir olay. Zaten atama bir yönetimdir. Gerekçeyi de gelen arkadaşlar akşam bildirecekler” dedi. 

Bu Habere Yorum Yapabilmek İçin Üye Girişi Yapmanız Gerekmektedir.