TÜGVA\'ya Araklılı Başkan Seçildi

ARAKLI 22 Aralık 2018 18:00

A

TÜGVA'nın Genel Başkanı Enes Eminoğlu oldu.

 

Başkan Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla gerçekleşen Kongrede İstanbul’da ikametgah eden Enes Eminoğlu aslen Trabzon Araklı Ayvadere mahallesinden olan Eminoğlu Haliç Kongre Merkezinde gerçekleştirilen Kongrede başkanlığa seçildi.

 

 TÜGVA Olağan Genel Kurulunda tek liste yer aldı. 

 

Başkanlığa seçilen Enes Eminoğlu, eski başkan İsmail Emanet'ten görevi devraldı.

 

Tügvanın genel kuruluna Trabzon İl Başkanı Osman Ergün Araklı İlçe Başkanı Gazi Mehmet Sarı katıldı.

 

ENES EMİNOĞLU KİMDİR

 

İstanbul Fatih’te doğdu. 2003 yılında Eyüp Süper Lisesini, 2008 yılında İngiltere’deki University of Wales’ta İşletme bölümünde lisans öğrenimini, 2010 yılında ise İngiltere’deki University of East London’da Uluslararası İşletme bölümünde yüksek lisans öğrenimini tamamladı. 2014 yılında da Anadolu Üniversitesi İlahiyat bölümünü tamamladı. Eğitimine İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi İşletme doktora programında devam etmektedir.


 

Uzun yıllar özel sektörde strateji danışmanlığı ve yöneticilik görevleri yapan Eminoğlu, aynı zamanda başta ESKAD (Evrensel Sevgi ve Kardeşlik Derneği) ve İslam Dünyası Sivil Toplum Kuruluşları Birliği Gençlik Kurulu (Genç İDSB) olmak üzere çeşitli sivil toplum kuruluşlarında görev aldı.

 

Vakfımızın kuruluşundan itibaren çeşitli çalışmalarda bulunan Eminoğlu, 2 yıla yakın Strateji Geliştirme Koordinatörü olarak görev aldı. Akabinde vakfımızda Teşkilat Koordinatörü olarak görevini icra etmektedir.


 

İyi seviyede İngilizce ve başlangıç düzeyinde Arapça bilen Eminoğlu, evli ve 2 çocuk babasıdır.

 

 

Bu Habere Yorum Yapabilmek İçin Üye Girişi Yapmanız Gerekmektedir.