Ana Sayfa» KÜLTÜR SANAT

Türkiye'nin en Genç Profesörlerin'den Birisi Araklı'dan Çıktı

Eklenme: 04 Ocak 2019 18:33
»
Okunma : 5504
»
Yorum : 4
0 0 0
Yazdır

Erzurum Atatürk Üniversitesinin başarılı Doçenti Araklı Türkeli Mahallesinden Doç.Dr Mesut Taşkın artık bir Profesör Doktor.

Prof. Mesut Taşkın bu başarısıyla 34 yaşında Türkiye'nin en başarılı ve en genç Akademisyenleri arasına adını yazdırdı.

 

 Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölümü'nde Yazdığı makaleler, ürettiği projeler, bulunduğu etkin çalışmalar YÖK, TÜBİTAK, BAP ve ULUSAL kuruluşlar tarafından desteklendi.

 

 Projeleri Türkiye'de ve uluslararası fakültelerde derslere konu olmayı başardı.

 

 Bir dönemin efsanelerinden Araklı Anadolu Öğretmen Lisesi ve Hasan Suiçmez'in öğrencilerinin arasında olan Taşkın tabiri caizse tırnaklarıyla kazıyarak buralara geldi.

 

ayni zamanda Araklı ve Trabzon'dan giderek Erzurum'da Eğitim gören tüm hemşerilerine kapısı açık olan, yardımlarını esirgemeyen yönüyle bilinen Mesut Hoca Araklının Erzurum'daki Kalesi konumunda.

 

 Araklı esnaflarından Ustaş Doğalgaz Vaillant anabayii ve Turkcell İletisim Merkezi sahiplerinin kardeşi olan Prof. Dr. Mesut Taşkını Araklı ARI Haber olarak tebrik eder, görevinde başarılar dileriz. Yolu açık Olsun.

 

 

ETİKETLER :

İLGİLİ HABERLER

KÜLTÜR SANAT KATEGORİSİNDEKİ DİĞER HABERLER

YORUM EKLE

Yenile Gördüğünüz Karakterleri Giriniz
Meryem kana 07 Ocak 2019 17:10
Helal olsun rabbim utandirmasin
Ulaş 05 Ocak 2019 10:00
Vay dostum tebrik ediyorum.Allah yolunu açık etsin
Veysel Yeşilbağ 04 Ocak 2019 20:39
Maşallah gurur duyduk


Sitede bulunan yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz. Yapılan yorumlardan yorum sahipleri sorumludur. Tedbir amaçlı olarak ip kayıt sistemi mevcuttur. Hukuki merciler tarafından istendiği zaman gizlilik çerçevesinde paylaşılacaktır.
İsRa Tasarım © Arı Haber 2013