Araklı\'da Öz Yurdunda Garip, Öz Vatanında Parya

ARAKLI 04 Ocak 2019 18:00

A

Araklı’nın Değirmencik Mahallesi Ortamahalle mevkiinde yaşayan vatandaşlar Cumhurbaşkanımız Erdoğan’ın sıkça dile getirdiği “Öz Yurdunda Garipsin, Öz Vatanında Parya” cümlesine örnek gösterilecek bir sorunu yaşıyorlar.

 

Neredeyse 50 yıl yol için bekleyen mahalle sakinleri, 2010 yılında bu yola kavuştular. Bu mevkide türlü eziyetlerle yaşamaya çalışan vatandaşlar sonunda topraklarını terk ederek başka yerlere dağıldılar. Çoğunun ise yoldan faydalanmaya ömürleri yetmedi. Çamurda olsa yola kavuşmanın umuduyla tekrar topraklarına dönmeye başlayan vatandaşlar burada türlü zorluklara göğüs gerdiler. Susuz geçen yaz mevsimleri yaşadılar. Kuru zamanlarda ise bu yoldan evlerine malzeme taşıyarak evlerini tamir ettiler. Fakat bu süre zarfında devlet buraya bir türlü ulaşmadı, ulaşamadı. Birkaç kişinin gayretiyle yolu en azından yürüyecek durumda tutmaya çalıştılar.

 

Araklı siyasetçileri her seçim döneminde bu yolu kullanılır hale getirecekleri söylediler. Seçimler bitti ne gelen, nede soran oldu. “Size bu çamurlu yol bile fazla  “ der gibi adeta vatandaşla eğlendiler. Şimdi Araklı Belediye Başkanı Recep Çebi bu yolu betonlayarak kullanılacak hale getireceğini söylüyor. Her seçim dönemi yaklaştığında benzer sözler duyan vatandaş ise bu sözün yerine getirileceği konusunda da umutsuz. Başkanın sözünün Araklı’nın Ak Parti Belediye Başkan Adayı açıklandıktan sonra unutulacağının endişesi içindeler.

 

Cumhurbaşkanımız Erdoğan’ın sıkça dile getirdiği “Öz Yurdunda Garipsin, Öz Vatanında Parya” cümlesi adeta sanki bizim için söylenmiş diyorlar.

 

Şimdi Araklı’nın Değirmencik Mahallesi Ortamahalle sakinleri Araklılı siyasetçilere bunu soruyorlar. Öz Yurdumuzda Garip, Öz Vatanımızda Parya mıyız?

 

Haber Araklı Haber Seyfullah Aksoy

 

Bu Habere Yorum Yapabilmek İçin Üye Girişi Yapmanız Gerekmektedir.

Misafir Üye

05 Ocak 2019 14:31

Biz de 30 yıldır bekliyoruz. Bize de 6 yıldan beri söz verildi ama nerde. Beklemeye devam.

Misafir Üye

05 Ocak 2019 16:33

Yapar lar söz verilmiş bence eletriye hiç gerek yok yapanida yaptiranida uzmeye kırmaya gerek yok yaparlar yapilamicak ışte değil değişik yorum yazmaya bence hiç gerek yok