Ana Sayfa» ARAKLI

Başkan Çebi Araklı OSB'yle Sanayileşeceğiz

Eklenme: 17 Ocak 2019 19:24
»
Okunma : 769
»
Yorum : 0
0 0 0
Yazdır

Trabzon’un Araklı ilçesinde sanayileşme adına planlama çalışmaları yapılıyor. Araklı Belediye Başkanı Recep Çebi Karadere Vadisi üzerinde bulunan Kınalıoğlu Enyapı Prefabrik Sanayi iş yerini ziyaret etti. Belediye Başkanı Recep Çebi burada firma yetkilileriyle bir araya gelerek bilgi aldı. Köprü demirleri ve benzeri imalatların gerçekleştirildiği firmanın benzeri Samsun’dan Hopa’ya kadar yok. Firmada yaklaşık olarak 150 kişi istihdam ediyor.

 

Başkan Çebi 216 dükkanlı Küçük Sanayi Sitesini Araklı’ya kazandırdıklarını belirterek, 5000 dönüm alana organize sanayi yapmak istediklerini ifade etti. Yapılacak olan organize sanayi ile birlikte istihdam ve kalkınma adına önemli bir adım atılacağını belirten Başkan Çebi büyük bir projeyi daha gerçekleştirmek için temaslarda bulunduklarını söyledi.

 

Araklı’nın sanayi şehri olması için çalışmalar başlatıldı. Karadere vadisinde bulunan 5000 dönümlük arazide kurulması düşünülen organize sanayi için lojistik konumda oldukça elverişli durumda.

 

ETİKETLER :

İLGİLİ HABERLER

ARAKLI KATEGORİSİNDEKİ DİĞER HABERLER

YORUM EKLE

Yenile Gördüğünüz Karakterleri Giriniz


Sitede bulunan yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz. Yapılan yorumlardan yorum sahipleri sorumludur. Tedbir amaçlı olarak ip kayıt sistemi mevcuttur. Hukuki merciler tarafından istendiği zaman gizlilik çerçevesinde paylaşılacaktır.
İsRa Tasarım © Arı Haber 2013