Ana Sayfa» ARAKLI

Araklılı Başkan Yeniden Aday Gösterildi

Eklenme: 29 Ocak 2019 08:49
»
Okunma : 696
»
Yorum : 0
0 0 0
Yazdır

Cumhuriyet Halk Partisi belediye başkan adaylarını açıkladı.Büyükçekmece için Araklılı Hasan Akgün'ü yeniden aday gösterdi.


CHP BÜYÜKÇEKMECE BELEDİYE BAŞKAN ADAYI HASAN AKGÜN KİMDİR?

Hasan Akgün, 1955 senesinde Araklı'da dünyaya geldi. Araklı Çankaya(Haruska) Mahallesinden olan Akgün,eğitimini İstanbul'da tamamladı.
 

1974 senesinde üniversite eğitimiyle birlikte Sefaköy Belediyesi'nde siyasi hayatına başladı.
 

1977 senesinde Sefaköy Belediyesi'nde Başkan Yardımcısı oldu. Bu görevine 1981 senesine kadar devam eden Akgün, 1981 senesinde kuruculuğunda bulunduğu İstanbul Belediyesi Küçükçekmece Belediye Şube Müdürlüğü'nde Müdür Yardımcısı olarak görevine devam etti.

 

1984 senesinde Küçükçekmece Belediye Şube Müdür Yardımcılığı görevini yürütürken, Bakırköy Belediyesi'nin kuruluşunda ve tüm birimlerinin teşkilatlanmasında görev aldı.
 

1986 senesinde Büyükçekmece Belediyesi Başkan Yardımcılığına atandı.
 

1979-88 yılları arasında Orta Doğu Amme İdaresi Enstitüsü'nün " Şehircilik ve Belediyelerin Yönetimi" konulu eğitim programına katılarak geniş çapta araştırma ve incelemeler yaptı.
 

1992 senesinde İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi'nde "Belediyeler ve Bütçelerinin Analizi" konulu tezi ile yüksek lisansını tamamladı.
 

1996 senesinde İstanbul Üniversitesi Deniz Bilimleri Enstitüsünde "Şehircilik ve Kıyı Bölgeleri Yönetimi" konulu doktora tezini tamamlayarak "Doktor" unvanı aldı.
 

1999 senesinde 2. kez Büyükçekmece belediye Başkanlığına seçildi.İngilizce bilen Hasan Akgün, evli ve 4 çocuk babasıdır.


Araklı Arı Haber

ETİKETLER :

İLGİLİ HABERLER

ARAKLI KATEGORİSİNDEKİ DİĞER HABERLER

YORUM EKLE

Yenile Gördüğünüz Karakterleri Giriniz


Sitede bulunan yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz. Yapılan yorumlardan yorum sahipleri sorumludur. Tedbir amaçlı olarak ip kayıt sistemi mevcuttur. Hukuki merciler tarafından istendiği zaman gizlilik çerçevesinde paylaşılacaktır.
İsRa Tasarım © Arı Haber 2013