Hasan Suiçmez\'den Belediye Başkan Adaylarına Teklif

ARAKLI 07 Şubat 2019 18:00

A

İyi Parti Araklı Belediye Başkan adayı Hasan Suiçmez’den, diğer parti adaylarına ilginç bir teklif geldi. Araklı esnafının zaten zor şartlar altında ayakta kalmak mücadelesi verdiğini belirten Suiçmez AKP, Saadet Partisi ve BBP Belediye başkan adaylarına seslenerek; “Gelin beraber esnafımızı gezelim, böylece hem Araklı’daki toplumsal barışa katkımız olsun ve hem de Araklı esnafının yapacağımız ziyaretlerle ayrı ayrı vaktini almamış olalım” dedi.


Hasan Suiçmez sözlerine şöyle devam etti; “Araklı hepimizin değer verdiği, maddi ve manevi değerlerimizi sinesinde barındıran şirin bir kıyı yerleşim alanıdır. Yıllarca hoyratça kıyılarını kirlettik, tarım arazilerini büyük büyük binalarla verimsiz hale soktuk, ormanlarını kestik, arazilerini işletmedik, yaylalarının değerin bilemedik. Kütüphane yerine, kıraathane, fabrika yerine AVM’ler açtık. Sosyal refaha ve ekonomik faaliyetlere hiçbir katkısı olmayan işlerle meşgul edildik.

 

 Toplumumuz gerildi. İktidarlara verilen yüksek oranlı desteklere rağmen ilçemiz Araklı hizmet ve yatırım havuzundan henüz hak ettiği payı alamadığı gibi, siyasi yelpazeye de hak ettiği temsilcileri verememiş bir ilçedir. Toplumun stresini azaltmak, toplumsal barışı geliştirmek ve siyasal ayrışmayı ortadan kaldırıp, insanların tercihlerine saygıyı öne alan bir yaklaşımı sahiplenmek için önümüze çıkan bu fırsatı iyi değerlendirelim.

 

 Her kesimin temsilcileri olarak, halkımızın karşısına birlikte çıkalım. Türkiye’de de bir ilk olacak bu yaklaşımımızla Araklımızda hasreti çekilen, sevgi, saygı ve hoşgörü ortamını oluşturalım. Vatandaşımız hangimizi tercih ederse ona saygı duyup, seçilen arkadaşımızın Araklımız için emrine amade olduğumuzu Araklılar ile paylaşalım. Görülecektir ki bunun inanılmaz derecede olumlu katkılarını toplum olarak yaşayacağız” dedi.

Bu Habere Yorum Yapabilmek İçin Üye Girişi Yapmanız Gerekmektedir.

Misafir Üye

08 Şubat 2019 14:26

Sizinde dikkatinizi çektimi bilmiyorum. Çağrı yaptığı partiler hep sağ görüşlü. Neden aralarında DSP ve bağımsız yer almıyor. Aklıma 2 soru geliyor. Hasan hoca kendini sağcı olarak mı görüyor? yoksa AKP, BBP, Saadet\'in oylarına mı talip?