Tabakhane Köprüsü ulaşıma açılıyor

ARAKLI 17 Şubat 2019 18:00

A

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, Tabakhane Vadisi’nde gerçekleştirilmekte olan kentsel dönüşüm çalışmaları nedeniyle bir süreliğine ulaşıma kapatılan Tabakhane Köprüsü’nün yarın (19 Şubat) ulaşıma açılacağını bildirdi.

 

Tabakhane kentsel dönüşüm projesi kapsamınsa Sahil Yolu ile Yenicuma arasında bağlantıyı sağlayacak imar yolunun yapımının gerçekleştirildiğini hatırlatan Gümrükçüoğlu, “Bu imar yolu Kanuni Bulvarı’nı sahile bağlayacak, çok önemli bir kuzey-güney bağlantısıdır. Bu yolun inşaatı nedeniyle Tabakhane Köprüsü’nün doğu yönünde tünel inşaatı gerçekleştirildi. Tünel inşaatı nedeniyle kontrollü olarak ulaşıma kapatılan Tabakhane Köprüsü yarından itibaren tekrar ulaşıma açılacaktır” dedi.

 

Tabakhane kentsel dönüşüm projesi kapsamında uygulama projesinin yapımına devam ettiklerini hatırlatan Gümrükçüoğlu, “Kamulaştırma ve yıkım çalışmaları tamamlanan Pazarkapı Kavşağı ve Yavuz Selim Bulvarı arasındaki kısımda rekreasyon uygulamasına devam ediliyor. Tabakhane Vadisi bambaşka bir yaşam alanı olarak Trabzon’a kazandırılıyor” dedi.

Bu Habere Yorum Yapabilmek İçin Üye Girişi Yapmanız Gerekmektedir.