Ana Sayfa» ARAKLI

Tabakhane Köprüsü ulaşıma açılıyor

Eklenme: 18 Şubat 2019 17:26
»
Okunma : 387
»
Yorum : 0
0 0 0
Yazdır

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, Tabakhane Vadisi’nde gerçekleştirilmekte olan kentsel dönüşüm çalışmaları nedeniyle bir süreliğine ulaşıma kapatılan Tabakhane Köprüsü’nün yarın (19 Şubat) ulaşıma açılacağını bildirdi.

 

Tabakhane kentsel dönüşüm projesi kapsamınsa Sahil Yolu ile Yenicuma arasında bağlantıyı sağlayacak imar yolunun yapımının gerçekleştirildiğini hatırlatan Gümrükçüoğlu, “Bu imar yolu Kanuni Bulvarı’nı sahile bağlayacak, çok önemli bir kuzey-güney bağlantısıdır. Bu yolun inşaatı nedeniyle Tabakhane Köprüsü’nün doğu yönünde tünel inşaatı gerçekleştirildi. Tünel inşaatı nedeniyle kontrollü olarak ulaşıma kapatılan Tabakhane Köprüsü yarından itibaren tekrar ulaşıma açılacaktır” dedi.

 

Tabakhane kentsel dönüşüm projesi kapsamında uygulama projesinin yapımına devam ettiklerini hatırlatan Gümrükçüoğlu, “Kamulaştırma ve yıkım çalışmaları tamamlanan Pazarkapı Kavşağı ve Yavuz Selim Bulvarı arasındaki kısımda rekreasyon uygulamasına devam ediliyor. Tabakhane Vadisi bambaşka bir yaşam alanı olarak Trabzon’a kazandırılıyor” dedi.

ETİKETLER :

İLGİLİ HABERLER

ARAKLI KATEGORİSİNDEKİ DİĞER HABERLER

YORUM EKLE

Yenile Gördüğünüz Karakterleri Giriniz


Sitede bulunan yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz. Yapılan yorumlardan yorum sahipleri sorumludur. Tedbir amaçlı olarak ip kayıt sistemi mevcuttur. Hukuki merciler tarafından istendiği zaman gizlilik çerçevesinde paylaşılacaktır.
İsRa Tasarım © Arı Haber 2013